Захворювання вуздечки статевого члена. Діагностика. Лікування. Фото

Уролог в МиколаєвіАвторські статтіЗахворювання вуздечки статевого члена. Діагностика. Лікування. Фото
Категории: Без рубрики
Опубліковано 28.09.2020
Захворювання вуздечки статевого члена. Діагностика. Лікування. Фото

Коротка вуздечка члена

Короткая уздечка членаКороткая уздечка члена фото

Це вроджене або придбане вкорочення довжини вуздечки, що виявляється болями при ерекції, неприємними відчуттями під час статевого акту, викривленням голівки члена донизу, побілінням вуздечки при натязі крайньої плоті. Іноді, голівку члена через укорочення вуздечки, зовсім, неможливо відкрити. Основним ускладненням короткої вуздечки є її розрив і кровотеча, найчастіше розрив виникає при сухих статевих контактах або мастурбації. Ефективне лікування, це пластика вуздечки лазером або високочастотним радіохвильовим пінцетом, без накладення швів.

Надрив вуздечки крайньої плоті

Надрыв уздечки крайней плоти фото

Надрив вуздечки це неповний розрив, причиною є статеві контакти, інтенсивна мастурбація, використання сексуальних іграшок. Під час надриву чоловік відчуває біль, але кровотеча буває не завжди. При огляді видно, що на вуздечці є неглибока рана з рівними краями. Якщо не зробити пластику вуздечки, то з’явиться рубець, який ще більше вкоротить її та призведе до повторного надриву, а можливо і розриву.

Розрив вуздечки статевого члена

Разрыв уздечки полового члена фото

Розрив вуздечки це травма, яка виникає під час сексу або ж грубої мастурбації. При розриві відразу з’являється біль і рясна кровотеча. При огляді в області вуздечки видна рана з нерівними краями. Щоб зупинити кровотечу, необхідно взяти стерильну, бинтову серветку і пальцями здавити вуздечку на 15-20 хвилин до повної зупинки кровотечі. Якщо вуздечка повністю розірвана, необхідно обробляти ЇЇ хлоргексидином, бетадином, банеоцином і чекати загоєння. Якщо розрив неповний проводиться операція френулотомія.

Тріщини вуздечки пенісу

Причиною тріщин на вуздечці є натертості і запалення шкіри на тлі грибково- бактеріальної інфекції. Тріщини виглядають, як маленькі червоні борозенки на вуздечці, їх супроводжує свербіж, печіння і біль. Дуже часто тріщини на вуздечці призводять до розвитку рубців. Лікування тріщин вуздечки полягає в застосуванні протигрибкових та антибактеріальних мазей, таких як тридерм, тримістин, тріакутан, клотримазол, кандид-Б. Але саме ефективне лікування тріщин це пластика вуздечки, після якої вони більш не з’являються.

Рубці на вуздечці члена

Рубцы на уздечке члена фото

Як правило, рубці на вуздечці з’являються після надривів, розривів або тріщин, іноді причиною рубців є цукровий діабет, чи недбало проведена операція «Циркумцизія». Рубці на вуздечці мають вигляд білих смуг з борозенками. В області рубців часто відбуваються нові розриви, що призводить до збільшення рубцевого процесу і переродження вуздечки в суцільний рубець. Лікування рубців полягає в повному видаленні вуздечки (френулектомії).

Кіста вуздечки

Киста уздечки фото

Кіста вуздечки має характерний вигляд, під вуздечкою або поруч з нею визначається округле, об’ємне утворення від кількох міліметрів до 1-2 сантиметрів, яке може зрушувати вуздечку в сторону. Іноді кіста вуздечки може здавлювати зовнішній отвір уретри, аж до порушення сечовипускання. При пальпації кіста вуздечки еластична і безболісна, колір шкіри над нею напівпрозорий. Кісти вуздечки мають властивість протягом життя збільшуватися в розмірах і виглядають неестетично. Лікування полягає у видаленні кісти вуздечки хірургічним шляхом з використанням лазеру, чи радіохвильового скальпелю.

Склероатрофічний ліхен на вуздечці (лейкоплакія, крауроз)

Склероатрофический лихен на уздечке фото

Склероатрофічний ліхен починається на крайній плоті, потім по вуздечці піднімається до голівки. При склероатрофічному ліхені вуздечка стає білою, за рахунок утворення на ній рубцевої тканини, крім вуздечки білі плями розташовуються на крайній плоті, голівці і навколо отвору сечовипускального каналу, приводячи, з часом, до стриктури уретри. Єдино правильним лікуванням склероатрофічного ліхена є обрізання крайньої плоті, видалення вуздечки і високочастотне, радіохвильове шліфування білих плям на голівці.

Запалення шкіри вуздечки (френуліт)

френулит фото Воспаление кожи уздечки

При запаленні вуздечка стає червоною, набряклою, збільшеною, болючою, чоловік відчуває печіння і свербіж. До запалення вуздечки призводять патогенні бактерії, гриби, сухий секс, часта мастурбація, неправильне використання екстендера і стретчера. Для лікування запалення використовують таблетовані препарати флуконазол, ітраконазол, левофлоксацин, юнідокс, крема і мазі клотримазол, тербізіл, екзодеріл тощо.

Виразки на вуздечці

Язвы на уздечке фото

Виразки на вуздечці можуть з’явитися, як наслідок ерозивно-виразкового баланопоститу. Поява виразок вуздечки пов’язана зі зниженням імунітету, агресивністю бактеріально-грибкової мікрофлори, захворюваннями, що передаються статевим шляхом (гонорея, трихомоніаз, хламідіоз). Виразки на вуздечці невеликі, нерівні, по периферії визначається гіперемія. Запальний процес супроводжується свербінням. В ході лікування призначаються антибіотики, антімікотики, антипротозойні препарати, як місцево, так і системно.

Кондиломи вуздечки статевого члена (ВПЛ)

Кондиломы уздечки фото

Кондиломи вуздечки можуть бути одиничними, множинними, а в запущених випадках відзначається повне заміщення вуздечки кондиломатозним процесом. Кондиломи на вуздечці часто супроводжуються появою цих утворень на крайній плоті, голівці і в уретрі. Розростання кондилом провокує наявність вірусу папіломи людини (ВПЛ). Кондиломи вуздечки виглядають як нерівні, ворсинчасті розростання, що нагадують цвітну капусту. Ускладненнями кондилом можуть бути запалення, кровотеча, некроз, переродження в рак члена. Основне лікування кондилом вуздечки це їх видалення лазером, радионожом, або електропінцетом. Найефективнішим лікуванням при кондиломатозному процесі є обрізання крайньої плоті і видалення вуздечки, разом з кондиломами. Часто, після такого лікування кондиломи на вуздечці більше не з’являються.

 Атерома вуздечки (жировик)

Атерома уздечки фото

Атерома вуздечки виглядає як жовта або біла кулька біля уретри, розмірами від декількох міліметрів до сантиметра. Яких-небудь симптомів не дає. Виглядає непривабливо, що і підштовхує чоловіка звернутися до уролога. Лікуванням є видалення жировика вуздечки лазерним способом або ж сургітроном.

Гранули Фордайса на вуздечці

Гранулы Фордайса на уздечке члена фото

Гранули Фордайса на вуздечці це білі, круглі, дрібні утворення, що нагадують просо, розміром 1-2-3 мм. Вони можуть бути поодинокими і множинними. Дані утворення є гіпертрофованими залозами. Будь-якого специфічного лікування гранул Фордайса не потрібно, звичайно вони видаляються за бажанням пацієнта високочастотним, радіохвильовим способом з косметичною метою.

Перламутрові папули вуздечки (Перлові папули)

Перламутровые папулы на уздечке фото

Перламутрові папули це невеликі 1-2 мм, довгасті утворення тілесного кольору. Вони є продовженням «Перлинового намиста», яке поширюється з вінця головки на вуздечку. Перлинні папули на вуздечці не є патологічним процесом, зазвичай видаляються лазером, тільки лише, з метою естетики.

 Міліуми на вуздечці

Милиумы на уздечке фото

Міліуми це безпечний білий висип на вуздечці. З’являється в період дозрівання чоловіка. Виглядає як манна крупа на вуздечці і крайній плоті. Міліуми протікають безсимптомно, є косметичним дефектом. Видаляються з естетичною метою лазерним або радіохвильовим шліфуванням.

Опік вуздечки

Причиною опіку вуздечки може бути змазування її йодом, необгрунтоване використання екстракту чистотілу при лікуванні кондилом, застосування кріопрепаратів. Опік вуздечки нагадує виразку з нерівними краями і жовто-сірим нальотом. При виникненні опіку необхідно припинити застосування препарату, який його викликав. Лікар зазвичай призначає медикаментозне лікування, промивання головки хлоргексидином, мірамістином, ванночки з ромашкою і корою дуба, прийом антибіотиків левофлоксацин, моксифлоксацин, вільпрафен.

Рак вуздечки

Зазвичай, рак з’являється в якійсь зоні голівки, і в ході росту, пухлина переходить на вуздечку. Найчастіше рак вуздечки провокує вірус папіломи людини (ВПЛ). Як правило, спочатку з’являються кондиломи на голівці і вуздечці, якщо їх вчасно не вилікувати, то вони малігнізуються і перероджуються в рак. Також, до раку вуздечки статевого члена може призвести склероатрофічний ліхен, лейкоплакія статевого члена і ерітроплазія Кейра. При огляді, рак вуздечки нагадує пухлиноподібне утворення, при пальпації кам’янистої щільності. Іноді рак вуздечки може виглядати як виразка з щільними краями, кров’яними або гнійними виділеннями і мокнуттям в області дна. При метастазуванні раку вуздечки в пахові лімфовузли, останні стають горбистими і збільшуються в розмірах. Лікування раку вуздечки полягає у видаленні голівки члена, разом з пухлиною, проведенні променевої і хіміотерапії.

Вени вуздечки

Вены уздечки фото

Вени вуздечки виглядають як темно-сині, покручені утворення під шкірою. Є нормою і не потребують лікування.

Папіломи

Папіломи вуздечки це плоскі, бородавчасті, тілесного кольору новоутворення на широкій основі. Перебіг папілом доброякісний, але прогресуючий. Причиною є хронічне подразнення шкіри вуздечки. Папіломи вуздечки потребують видалення лазером або електропінцетом.

Шанкроїд (м’який шанкр, венерична виразка)

Шанкроїд на вуздечці члена викликається стрептобацилой. Спочатку має вигляд яскраво-червоної, набряклої плями, яка з часом перероджується в вузлик, цей вузлик, перетворюється в пузирець з гнійним вмістом, останній розкривається і на його місці утворюється болюча, неправильної форми виразка розміром від 2 до 10 мм. М’який шанкр на вуздечці лікується антибіотиками системно і місцево. У запущених випадках вдаються до оперативного лікування, френулектоміі- видалення вуздечки з видаленням виразки.

Твердий шанкр (Сифіліс)

Твердий шанкр на вуздечці проявляється однією або декількома виразками червоного кольору, вони округлі, щільні і безболісні. Причиною твердого шанкра є бактерія «бліда трепонема», яка викликає сифіліс. Лікування сифілісу проводять курсом препаратів пеніциліну.

Статевий герпес на вуздечці (Генітальний герпес)

Для статевого герпесу на вуздечці, характерні, поява дрібних, прозорих бульбашок, свербіж, болючість, збільшення пахових лімфовузлів. Через 3-4 дні пухирці розкриваються, на їх місці з’являються болючі виразки, з часом вони підсихають і перетворюються в жовтуваті скоринки. Дані симптоми викликає вірус герпесу 2 типу. В ході лікування використовуються противірусні препарати в таблетках валавір, вальтрекс і мазі герпевір, ацикловір. Науково і практично доведено, що якщо хворий, маючи в організмі статевий герпес, вирішується на обрізання крайньої плоті з пластикою вуздечки, то вірусні висипання з’являються вкрай рідко або припиняються зовсім.

Шкірний ріг на вуздечці

Шкірний ріг на вуздечці це передракові захворювання, виглядає як щільне, конусне нвоутворення, і своїм виглядом дійсно нагадує ріг. Причинами шкірного рогу на вуздечці є хронічна травматизація, віруси, підвищена інсоляція, ендокринопатії. Діагноз шкірного рогу ставиться на підставі огляду, дерматоскопії і біопсії. Лікування шкірного рогу на вуздечці полягає у видаленні новоутворення разом з вуздечкою (Френулектомія).

Еритроплазія Кейра вуздечки

Еритроплазія Кейра на вуздечці вважається передраковим захворюванням. Виявляється багряною або яскраво-червоною плямою на вуздечці з бархатистою поверхнею. Досить часто еритроплазія Кейра перероджується в плоскоклітинний рак. Лікування еритроплазіі полягає в круговому висіченні крайньої плоті, пластиці вуздечки або її видаленні, а також лазерній шліфовці області ураження.

Перфорація вуздечки

Перфорация уздечки фото

Перфорація це округлий отвір в вуздечці. Причинами перфорації можуть бути вроджені фактори, хронічне запалення, травма, пірсинг. Чоловіки описують перфорацію як «Дірка в вуздечці». Лікуванням перфорації є пластика вуздечки.

Лейкоплакія вуздечки

Лейкоплакия уздечки фото

Це передонкологічне захворювання, яке проявляється білими плямами, з ділянками почервоніння на вуздечці і голівці статевого члена. Поверхня плям нерівна, матова, краї підняті. Іноді процес супроводжується неприємними відчуттями . Лейкоплакія по вуздечці може переходити на губки уретри і ладьєвидну ямку, приводячи до стриктури уретри. Саме грізне ускладнення лейокплакіі вуздечки це рак члена. Лікування лейкоплакії полягає в обрізанні крайньої плоті, пластиці вуздечки з можливим її видаленням і шліфовці ділянок ураження, шляхом електрокоагуляції або лазерним впливом.

Вітиліго на вуздечці

Витилиго на уздечке фото

Це захворювання при якому шкіра вуздечки втрачає пігмент меланін і стає повністю білою. Структура шкіри вуздечки при порушенні пігментації, без змін. Ніяких додаткових симптомів вітиіліго не провокує. Ефективного лікування вітиліго вуздечки немає.

Родимка вуздечки

Родимое пятно уздечки фото

Має вигляд родимки або плями з нерівними контурами. Родимі плями на вуздечці бажано видаляти, щоб вони не переродилися в злоякісну меланому.

Гематома вуздечки

Виникає при травмі вуздечки, внаслідок, інтенсивних статевих актів, мастурбації або після операцій на статевому члені, таких як обрізання крайньої плоті, пластика вуздечки. Лікування не вимагає, проходить самостійно.

Набряк вуздечки при парафімозі

Отёк уздечки при парафимозе фото

При парафімозі виникає значний набряк в області вуздечки у вигляді напівпрозорого кулі. Лікування парафимоза оперативне «Круговий висічення крайньої плоті з пластикою вуздечки».

Нагноєння вуздечки після операції

Нагноение уздечки фото

Виглядає як нагноєна рана з жовтим нальотом. В ході лікування призначають антибіотики, антибактеріальні мазі (банеоцин, льовомеколь), розчини (бетадин, хлоргексидин, мірамістин), ванночки з ромашкою і корою дуба.

Опис усіх захворювань вуздечки підготував уролог у Миколаєві Смерницький Володимир Сергійович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *