Еритроплазія Кейра у чоловіків: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияЕритроплазія Кейра у чоловіків: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Еритроплазія Кейра
5 (100%) 6 голос[ов]

Еритроплазія Кейра– досить рідкісне, хронічне, запальне, передракове захворювання, статевого члена, що вражає крайню плоть і головку. Захворювання Кейра частіше розвивається в літньому віці, рідше у чоловіків середнього віку. У 32% випадків ерітроплазія перероджується в рак члена, який може давати метастази.

Еритроплазія Кейра

Помічено, що обрізані чоловіки не хворіють еритроплазією Кейра, так як на відкритій голівці не скупчуються канцерогенні фактори, такі як смегма, гриби, бактерії, віруси.

Еритроплазію головки статевого члена часто порівнюють з хворобою Боуена, але деякі гістологічні відмінності у них є, це і відсутність осередкового дискератоза, і запальні зміни дерми при еритроплазіі.

Прояви еритроплазіі Кейра

Захворювання локально вражає певну частину головки, іноді заходить на крайню плоть. На голівці визначається чітко окреслена ділянка від червоного до бордового кольору з блискучою або оксамитовою поверхнею.

Ерітроплазія на голівці члена  Ерітроплазія на голівці і крайньої плоті  Ерітроплазія Кейра на крайньої плоті і голівці

Зона еритроплазіі може покритися виразками, нагноюватися і кровити. Якщо захворювання малігнизуюється, нагноєння і кровотеча посилюються, з’являються ущільнення і глибокі виразки.

Діагностика еритроплазіі Кейра

Діагностика еритроплазіі Кейра грунтується на даних урологічного огляду, типовій клінічній картині і біопсії ділянки ураження.

Діагностика еритроплазіі Кейра

Диференційний діагноз

Проводиться з такими захворюваннями, як:

  1. Хронічний кандидозний баланопостит;
  2. Склероатрофічний ліхен;
  3. Хвороба Боуена;
  4. Рак головки члена;
  5. Баланіт Зуна (Зоона);
  6. Червоний плоский лишай головки статевого члена;
  7. Сифіліс.

Лікування еритроплазіі Кейра

Якщо діагноз «еритроплазія Кейра» достовірно встановлений. Основним лікуванням спочатку має бути оперативне «Кругове висічення крайньої плоті» (Обрізання). Після обрізання усуваються такі патогенні чинники як вологість, виділення смегми, потрапляння сечі під крайню плоть, розвиток грибів і бактерій, що провокують розвиток хвороби Кейра. Ділянки еритроплазіі після операції підсушуються, стають світлішими, уражений епітелій відшаровується, шкіра головки очищається.

В комплексну терапію еритроплазіі Кейра також можна включати хіміотерапію, опромінення, аплікації рідкого азоту, місцеве застосування гормональних мазей, радіохвильовое шліфування ураженої області.

На завершення слід сказати, що еритроплазія Кейра це складне захворювання, яке лікується з великими труднощами. Але правильно підібране, індивідуальне лікування призводить до непоганих результатів. Основною профілактикою хвороби Кейра є оголена головка, після обрізання. При цьому захворюванні обрізання має бути тугим з максимальним видаленням ураженої крайньої плоті.

Статтю «Еритроплазія Кейра на статевому члені» підготував уролог Смерницький  Володимир Сергійович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *