Перламутрові папули: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияПерламутрові папули: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Перламутрові папули на голівці
4.2 (84%) 5 голос[ов]

Перламутрові папули у чоловіків

Перламутрові папули у чоловіків це дрібні до 2-3 мм, доброякісні утворення, сосочкової форми, що нагадують білі прищики, просяні зерна або маленькі перлинки. Папули на голівці члена розташовуються в один або кілька рядів. Вони можуть мати тілесну, білу, рожеву, прозору, блискучо-матову поверхню.

 

 

 

В літературі зустрічається кілька назв перламутрових папул у чоловіків:

– Перлинні папули;

– Білі пухирці на голівці;

– Перлове намисто вінця головки статевого члена;

– Білі прищики на голівці;

– Перламутрове намисто на голівці;

– Перламутрові папіломи навколо головки;

– Перлинні папіломи на головці члена.

Як виглядають папули

Нижче наведу приклади того, як виглядають перламутрові папули навколо головки (Фото з особистого архіву уролога Смерницького В.С.) натисніть на фото для збільшення.

Причини виникнення перлинних папул навколо головки

В даний час, з’ясувати точні причини появи перлинних папул на голівці у одних чоловіків і відсутність їх у інших, науці не вдалося. Зараз розглядається кілька теорій появи папул на члені. У науковому середовищі вважають, що перламутрові папули у чоловіків можуть бути рудиментарними утвореннями, що залишилися від наших древніх предків. Інша теорія говорить про те, що перламутрові папули на члені – це залози, які в якийсь момент припинили функціонувати. Третя теорія – схиляється до того, що папули, білі пухирці на головці, з’являються у зв’язку з високим рівнем тестостерону в крові, в період статевого дозрівання чоловіка. Але які б, не були, теорії, достовірно відомо одне, вони нешкідливі для здоров’я і є всього лише косметичним дефектом.

Науково і практично доведено, що ті чоловіки, які обрізані, не мають перламутрових папул. Причиною тому служить грубіша шкіра головки, після кругового висічення крайньої плоті, внаслідок чого перлове намисто, згладжується і зникає.

Симптоми

Перламутрові папули головки члена не мають симптомів і не доставляють ніякого дискомфорту. Але сама наявність білих пухирців на голівці, негативно впливає на самооцінку чоловіків, викликає почуття сорому, невпевненості перед сексуальною партнеркою. Такі фактори можуть привести до комплексу неповноцінності і навіть до синдрому очікування невдачі під час інтимної близькості.

До уролога чоловіка призводить неестетичний вигляд перлинного намиста на голівці, страх того, що це якесь захворювання, або ж відмова жінок в статевих контактах при наявності білих прищиків на члені. Часто, саме непередбачувана реакція дівчат, які помічають білі пухирці на головці, змушує чоловіка звернутися до лікаря.

Діагностування

Діагноз: «Перламутрові папули на голівці члена» встановлюється лікарем-урологом під час огляду. Зазвичай встановлення правильного діагнозу не викликає ускладнень, але іноді перлинні папули необхідно диференціювати з такими захворюваннями, як:

– Контагіозний молюск;

– Гострокінцеві кондиломи, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ);

– Гранули Фордайса.

Лікування

Лікування папул на головці у чоловіків передбачає повне видалення перлинного намиста.

Видалити перлинні папули, якимось з консервативних методів неможливо. Ніякі мазі, гелі, таблетки, настої, відвари, бальзами для видалення абсолютно неефективні. Також відсутність ефекту при видаленні перлинного намиста показали такі препарати, як Ретин-А і масло жожоба.

Іноді дерматологи-венерологи для видалення перламутрових папул призначають розчини конділін, веррукацид, чистотіл, ферезол. Але застосування даних препаратів може привести до хімічного опіку, виразкового, а потім рубцевого процесу на головці і крайній плоті.

Методи видалення папул

Найефективнішими способами видалення перламутрових папул є:

– Радіохвильове видалення перлинних папул;

– Видалення перламутрових папул лазером;

– Електрокоагуляція білих прищиків;

– Кріодеструкція білих пухирців на голівці рідким азотом;

– Хірургічне видалення перлинних папул скальпелем;

– Кругове висічення крайньої плоті (Обрізання).

Радіохвильове видалення папул (Ще називають радіочастотне шліфування) – це сучасний, високоефективний, абсолютно безболісний метод. Маніпуляція проводиться за допомогою високочастотного радіохвильового апарату. Після видалення папул, на шкірі головки не залишається рубців і шрамів. Радіохвильове шліфування триває 10-20 хвилин, час процедури видалення залежить від кількості білих пухирців. Даний метод з успіхом застосовується в Миколаєві.

Фото: вигляд головки до і після видалення перламутрових папул радіохвильовим методом (Операцію провів уролог Смерницький В.С. Україна, м.Миколаїв).

Лазерне видалення перламутрових папул – також як і радіохвильовий метод, проявляє хорошу результативність в усуненні перламутрового намиста на головці члена. Процедура передбачає використання спеціального апарату, який подає промінь лазера до папул і безслідно випалює їх. Видалення папул лазером проводиться в Миколаєві.

Видалення перламутрових папул на голівці шляхом електрокоагуляції, передбачає використання апарату, який називається коагулятор. Даний метод дає розряд струму до папул, вони нагріваються і випаровуються. Після видалення перлинних папул електрокоагулятором, на голівці можуть залишитися рубці. Тому такий спосіб трохи застарів і застосовується в естетичній урології вкрай рідко.

Видалення перлинних папул на голівці у чоловіків рідким азотом – процедура досить проста, проводиться спеціальним приладом, який називається кріодеструктор. Під час маніпуляції до перламутровим папул подається рідкий азот, температура якого сягає -195 градусів, папули заморожуються і з часом відпадають. Під час процедури пацієнт відчуває холод в області головки. Мінус процедури в тому, що неможливо з точністю розрахувати глибину заморозки, якщо шкіру переморозити, рана буде довго гоїтися, а на голівці залишаться рубці.

Хірургічне видалення білих пухирців на голівці скальпелем, пішло далеко в минуле. До такого методу вже мало хто вдається, під час процедури чоловік відчуває болючі відчуття, а рана досить сильно кровить. На голівці після операції залишаються рубці.

Обрізання крайньої плоті, чоловікам з білими прищиками і пухирцями на члені, проводиться з метою дати можливість шкірі головки огрубіти. Зазвичай після обрізання перламутрові папули у чоловіків самостійно зникають. На прохання пацієнта, кругове висічення крайньої плоті можна поєднувати з радіохвильовим або лазерним шліфуванням перламутрових папул.

І в підбиття підсумків потрібно сказати, якщо ви у себе на голівці статевого члена виявляєте перламутрові, білі пухирці або білі прищики не намагайтеся видалити їх сумнівними методами в домашніх умовах, це може привести до серйозних наслідків у вигляді опіків, виразок, рубців тощо. В Україні, достатньо медичних закладів, де перламутрові папули успішно видаляються. У Миколаєві видалити перламутрові папули можна, звернувшись до уролога за телефонами, вказаними в контактах.

Статтю підготував уролог в Миколаєві Смерницький Володимир Сергійович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *