Кондилома Бушко-Левенштейна: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияКондилома Бушко-Левенштейна: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Статеві інфекції
Опубліковано: 08.07.2019
Кондилома Бушко-Левенштейна
5 (100%) 6 голос[ов]

Якщо ви підозрюєте у себе кондилому Бушке-Левенштейна, з цього питання можна проконсультуватися з урологом в Миколаєві Смерницьким Володимиром Сергійовичем, на форумі або за телефонами.

Гігантська кондилома Бушке-Левенштейна (Код по МКБ10- А63.0) – це передракове захворювання, що викликається вірусом ВПЛ, утворюється при об’єднанні безлічі малих бородавчатих розростань в одну велику, щільну пухлину. Вона має властивість швидко рости і часто рецидивувати. Така патологія може виявлятися, у всіх вікових групах, частіше за все у людей з низьким імунітетом.

Гігантська кондилома Бушке-Левенштейн

У чоловіків кондилома Бушке-Левенштейна вражає зовнішні статеві органи, член, головку, крайню плоть, іноді стовбур пеніса, аноректальную область, рідко її можна виявити на лобку і мошонці.

Кондилома Бушке-Левенштейна, дуже важка патологія, яка має властивість перероджуватися в онкологію. Гігантська кондилома постійно росте, прогресує, руйнує структуру головки, крайню плоть, білкову оболонку і кавернозні тіла.

Причини і фактори, що призводять до утворення кондиломи Бушке-Левенштейна.

Основною доведеною причиною великої кондиломи є вірус, його ще називають вірус папіломи людини (ВПЛ-Тип 16, рідше інші типи), який передається статевим шляхом.

Сприятливими факторами до розвитку вірусу та утворення кондилом, є:

– Агресивність вірусу;

– Значне зниження імунітету;

– Вплив радіації на організм;

– Хронічний стрес, перевтоми;

– Захворювання шкіри, такі як склероатрофічний ліхен, склеродермія статевих органів, крауроз, червоний плоский лишай;

– Хронічна травматизація шкіри, часті ескоріаціі;

– Захворювання, що передаються статевим шляхом, мікоплазми, уреаплазми, хламідії, ВПГ, ЦМВ;

– Пітливість;

– Нестача гігієни;

– Пізнє звернення до лікаря-уролога.

Фото приклади гігантських кондилом Бушке-Левенштейна з особистого архіву уролога Смерницкого В.С.

Розвиток і перебіг захворювання

Розвиток кондиломи Бушке-Левенштейна, починається з появи на шкірі статевих органів декількох бородавчатих, папілломатозних утворень. Спочатку вони ледве помітні, але з часом вони ростуть і зливаються один з одним, а через деякий час утворюється велика пухлина, що нагадує цвітну капусту. Кондилома кріпиться до шкіри широкою основою, на якій видно ворсинки і утворення неправильної форми, розділені борознами, поверхня її горбиста, пухка. Колір може бути синюшний багряний, коричневий, фіолетовий. Усередині пухлини відбуваються некротичні процеси, між ворсинками збираються виділення, розмножуються бактерії, з’являється специфічний запах. Кондилома  мацерується, та має ороговілу поверхню. Навколо пухлини відзначається запалення, і можуть розташовуватися поодинокі папілоподібні елементи.

Ускладнення захворювання Бушке-Левенштейна

– Без правильного лікування пухлина, може малігнізуватися в рак;

Kondiloma-Bushke-Levenshteina

– Кондилома має властивість руйнувати за собою тканини, виразкуватись, давати інфільтрати і нориці

Діагностика пухлини Бушке-Левенштейна

Діагноз цього захворювання ставиться на підставі скарг пацієнта і огляду лікаря. Візуально в області ураження визначається типова картина величезної кондиломи, з властивими для неї ознаками. При пальпації визначається підвищена щільність пухлини.

Після очного огляду хворого лікар призначає обстеження зішкріб ПЛР на вірус папіломи людини.

Також при наявності гігантської кондиломи Бушке-Левенштейна, пацієнта потрібно обстежити на ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс, уреаплазми, хламідії, мікоплазми, вірус статевого герпесу 2 типу, цитомегаловірус (ЦМВ).

Остаточний діагноз встановлюється після гістологічного дослідження декількох ділянок пухлини.

Гігантську кондилому потрібно відрізняти від інших схожих захворювань, досвідчений лікар повинен провести диференційну діагностику з такими захворюваннями, як:

– Прості поширені кондиломи;

– Рак шкіри статевих органів та аноректальної області;

– Кондиломи, у людей, які страждають на сифіліс;

Лікування кондиломи Бушке-Левенштейна

Лікування складається з двох етапів:

  1. Хірургічне лікування;
  2. Консервативне.

Внаслідок хірургічного лікування, кондилому Бушке потрібно повністю видаляти, разом з коренем.

Під час операції потрібно використовувати тільки сучасні технології, пухлину потрібно прибирати із застосуванням радіохвильового скальпеля або ж хірургічного лазера, це виключить розвиток післяопераційних ускладнень у вигляді келоїдних рубців і грубих шрамів, а також попередить можливість рецидивів. У Миколаєві, в нашій клініці є вся найсучасніша апаратура для видалення пухлини Бушке-Левенштейна, з питань операції можна зв’язатися з лікарем-урологом за телефонами, в контактах.

 Технологія видалення гігантської пухлини

Технологія видалення гігантської пухлини в залежності від її розташування

Якщо кондилома розташовується на голівці, її можна скоагулювати радіохвильовим методом, щоб не пошкодити губчасте тіло, але коагуляція обов’язково повинна захопити корінь утворення.

При розташуванні кондиломи на крайній плоті, її потрібно повністю видаляти, тобто проводити «Обрізання крайньої плоті».

Якщо кондилома розташована на стовбурі статевого члена бажано видалити її в межах здорових тканин, а потім вшити шкіру, косметичним матеріалом, що не залишає рубців.

На лобку, як правило, гігантська кондилома досягає 7-10 см, тому таку пухлину краще не висікати, а припікати радіохвильовим методом в межах здорових тканин разом з коренем.

Якщо пухлина на мошонці, то її краще висікти повністю і вшити рану косметичним шовним матеріалом.

Загоєння після операції з видалення гігантської кондиломи Бушке-Левенштейна триває довго, до 30 днів, це пов’язано з великою і глибокою зоною ураження. Але якщо застосовувати сучасну оперативну техніку (Лазер і радіохвилі), можна виключити можливість утворення серйозних післяопераційних ускладнень.

Консервативне лікування гігантської кондиломи

Полягає в імуностимулюючій і противірусній терапії. Призначаються інтерферони, циклоферон, віферон, інтерферон, реаферон, кіпферон, генферон, лікопід, а також лавомакс, протефлазід, поліоксидоній, біострепта.

Призначаються загальнозміцнюючі засоби полівітаміни, алое, настоянка імбиру.

Після операції з метою профілактики нагноєння рани, призначається антибіотикотерапія: тетрациклін (доксициклін, юнідокс), фторхінолони (левофлоксацин, гатіфлоксацин), макроліди (азитроміцин, вільпрафен).

Профілактика вірусу папіломи людини

– Використання презервативів під час статевих контактів;

– Виключення безладного статевого життя;

– Дотримання статевої гігієни;

– Вакцинація від ВПЛ (Препаратами Гардасил, Церварикс).

І насамкінець потрібно відзначити, якщо ви виявляєте у себе на статевих органах підозрілі утворення у вигляді наростів, бородавок, папілом, в такій ситуації, не можна зволікати, необхідно терміново звернутися до лікаря-уролога для огляду, обстеження та лікування, це попередить можливість поширення кондилом і переродження в гігантську пухлину Бушке-Левенштейна.

Якщо ви виявляєте у себе на статевих органах симптоми пухлини Бушке-Левенштейна, не зволікайте з відвідуванням лікаря-уролога. У Миколаєві з питань даного захворювання консультує уролог- хірург вищої категорії Смерницький Володимир Сергійович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *