Видалення Гострокінцевіх кондилом хірургічним шляхом у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіОперацииВидалення Гострокінцевіх кондилом хірургічним шляхом у Миколаєві
Опубліковано: 08.07.2019
Видалення кондилом
5 (100%) 5 голос[ов]

Гострокінцеві кондиломи це доброякісні, бородавчасті утворення, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ) що вражають статеві органи, як чоловіків, так і жінок.

Кондиломи у чоловіків розташовуються на члені а зокрема, в уретрі, на крайній плоті, голівці, вуздечці, лобку. Іноді кондиломи вражають анальну область.

 Загострена кондилома в уретрі статевого члена Кондиломи на крайньої плоті Кондиломи на голівці члена Кондиломи на вуздечці Гострі кондиломи на стовбурі члена

У жінок кондиломи вражають статеві губи, піхву, шийку матки.

У жінок кондиломи

Гострокінцеві кондиломи не можна залишати, чим більше їх стає, тим масивніше в них розвивається вірус, що призводить до прогресування захворювання.

Кондиломи завжди потрібно видаляти. Найефективніше видалення кондилом це операція.

Хірургічне видалення кондилом

Хірургічне видалення кондилом проводиться різними методами, нижче опишу кожен з них.

1. Видалення кондилом лазером відбувається за допомогою лазерного апарату. Метод ефективний, прибирає як кондилому, так і її корінь, тим самим перешкоджає рецидиву.

Видалення кондилом лазером

2. Радіохвильове видалення кондилом один з найефективніших методів. Видаляє, кондилому і її корінь, не залишає рубців. Операція абсолютно безболісна.

3.  Електрокоагуляція кондилом також ефективна, видаляє бородавчасте утворення за допомогою нагрівання тканини до високих температур. В області операції повністю випаровується вірус папіломи, що не допускає рецидиву

4. Видалення кондилом азотом. В ході даної маніпуляції використовується рідкий азот, який має дуже низьку температуру, тим самим кондилома заморожується і відпадає. Але після такої процедури кондиломи можуть рецидивувати, так як азот не вбиває вірус і не повністю видаляє корінь кондиломи.

Видалення кондилом азотом.                       Видалення кондилом азотом.

5. Заморожування і видалення кондилом препаратами диметилового ефіру, ізометана і пропану (вартнер кріо, кріофарма, гістозес) це швидкий і зручний метод. Принцип маніпуляції такий же, як і при використанні азоту, але іноді залишається корінь кондиломи і вірус.

Заморожування і видалення кондилом     Заморожування і видалення кондилом

6. Хімічна деструкція кондилом проводиться препаратами солкодерм, конділін, колломак, папіллек, антіпапіллом, солковагин, веррукацід, ферезол, супер чистотіл, конділокс гель. Дані препарати наносяться на кондилому і руйнують її. Але в цій процедурі є кілька мінусів, таких як хімічний, довго незагойні опіки на місці кондиломи, розтікання препарату навколо неї і ураження нормальних ділянок шкіри, а також збереження кореня

Хімічна деструкція кондило

Бувають запущені випадки тотального кондиломатозу, коли кондиломи масивно вражають крайню плоть, вуздечку, головку і стовбур члена. У таких випадках не завжди можна обійтися щадними методами видалення кондилом, і доводиться вдаватися до більш радикальних операцій, таких як «Кругове висічення крайньої плоті», «Видалення вуздечки».

кондиломи масивно вражають крайню плоть      Схема члена до і після обрізання       Після обрізання крайньої плоті

Якщо кондиломатозний процес перероджується в рак члена, проводиться часткова або повна ампутація  головки і стовбура члена.

рак члена

Рекомендації уролога хворим що мають вірус папіломи людини

  1. Якщо ви знаєте про наявність ВПЛ і виявляєте на статевих органах кондиломи, терміново звертайтеся до лікаря. Чим раніше буде видалено кондиломи, тим менше ймовірність їх появи знову.
  2. Намагайтеся вдаватися до сучасних методів лікування кондилом, таких як лазер, електрокоагуляція, радіохвильове видалення, ці методи більш ефективні, ніж хімічна і кріодеструкція.
  3. Після видалення кондилом необхідно проходити імуностимулюючу і противірусну терапію для придушення ВПЛ і профілактики появи нових утворень.

Консультації з лікування ВПЛ і видалення кондилом в Миколаєві проводить хірург-уролог Смерницький Володимир Сергійович.