Обрізання у чоловіків Циркумцизія - операція з видалення крайньої плоті

Уролог в МиколаєвіОперацииОбрізання у чоловіків Циркумцизія - операція з видалення крайньої плоті
Опубліковано: 07.07.2019
Обрізання у чоловіків
4.9 (97.5%) 16 голос[ов]

Обрізання (видалення крайньої плоті або циркумцизія) є медичною процедурою і виконується хірургічним шляхом. Це одна з найпоширеніших урологічних операцій в світі

Обрізання у чоловіків

 

Не є таємницею, що в багатьох азіатських країнах, а також Європи, Америки, Австралії та, особливо, Африки обрізання є поширеною і навіть обов’язковою процедурою для всіх чоловіків. Традиція ця обчислюється тисячоліттями і нікому не спадає на думку її скасування. Операція вважається гігієнічною та запобігає розвитку багатьох захворювань, включаючи цілий ряд інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Що стосується не релігійних, а чисто медичних міркувань, то безумовно, є цілий ряд обґрунтованих причин для обрізання крайньої плоті голівки статевого члена.

Це можуть бути наступні показання:

Фімоз. До певного віку фімоз є природним явищем і варіантом норми, але коли захворювання приймає небезпечний характер для здоров’я людини і створює проблеми в статевому житті, прямим показанням для позбавлення від фімозу є обрізання.

Парафімоз. Явище, коли зміщена крайня плоть сдавлює головку статевого члена. Надзвичайно небезпечне захворювання, яке може привести до некрозу головки. Якщо не вдається повернути плоть в первісний стан, парафімоз є прямим показанням до обрізання.

Хронічний баланопостит, запальний процес, що вражає головку і крайню плоть.

Передчасна еякуляція, що не лікується медикаментозно. В цьому випадку обрізання проводять в комплексі з денервацією головки і пластикою вуздечки.

Часто утворювані тріщини, надриви, рубці на шкірі головки.

Гігієнічні показання. Після обрізання головка завжди оголена, відсутній резервуар для скупчення смегми, слизу, залишків сечі, які можуть давати неприємний запах від головки.

До переваг обрізання можна віднести наступні фактори:

 1. Гігієна, чистота. Під крайньою плоттю постійно накопичується безліч бактерій і мікроорганізмів, розвиток яких провокує цілий ряд запальних захворювань. Крім того, статевий член з висіченою крайньою плоттю легше і простіше утримувати в чистоті.
 2. Видалення крайньої плоті значно знижує ризик розвитку раку статевого члена.
 3. Чоловіки, які перенесли операції обрізання і денервацію, здатні в значній мірі продовжувати час статевого акту, що повністю усуває швидке сім’явиверження і сприятливо позначається на їх статевому житті.
 4. Естетична сторона. Проведені дослідження в різних розвинених країнах показали, що більшість жінок віддають перевагу партнерам з висіченою крайньою плоттю, в зв’язку естетичною привабливістю і більш приємними відчуттями при статевих контактах як у чоловіків так і жінок.
 5. Зниження ризику зараження жінок цілим рядом інфекційних і запальних захворювань. Після обрізання чоловіків у жінок достовірно зменшується ймовірність розвитку кандидозу, вагінозу, бактеріального вагініту, аднекситу, раку шийки матки і т.д.

Обрізання може бути:

– Повним, коли крайня плоть висікається без залишку;

крайня плоть висікається без залишку

– Частковим, коли частина шкіри залишається, утворюючи складку під головкою;

частина шкіри залишається, утворюючи складку під головкою

– Високим, коли внутрішній листок залишається більш ніж на 1,5-2 см;

внутрішній листок повністю видаляється

– Низьким, коли внутрішній листок повністю видаляється, а його невеликий залишок зшивається з зовнішнім листком безпосередньо під головкою;

– Тугим коли після обрізання як під час ерекції так і в стані спокою шкіра на члені натягнута, без будь-яких складок;

– Японським, коли залишається весь внутрішній листок крайньої плоті, при цьому зовнішній видаляється повністю, а шов знаходиться біля основи члена.

Каждый человек вправе сам выбрать наиболее приемлемый для него вариант иссечения плоти – полный или частичный. Такое решение принимается после обязательной консультации с врачом.

Описание операции “Круговое иссечение крайней плоти”

Оперативне втручання відбувається наступним чином: операційне поле обробляється антисептичними засобами і обкладається стерильними серветками. Маркером намічаються майбутні місця розрізів. Вводяться препарати місцевої анестезії до повної втрати чутливості плоті. Тоді крайня плоть висікається, коагулятором зупиняється кровотеча, вільні ділянки шкіри акуратно зшиваються саморозсмоктуючимися нитками. Чим дрібніше і частіше будуть накладатися стежки, тим тонше буде рубцева тканина, яку з часом не буде помітно.

После обрезания крайней плоти

Циркумцизія закінчується накладанням стерильної асептичної пов’язки на рану, після чого пацієнта відпускають додому. В першу добу після операції пацієнтові показаний постільний режим, заборонено піднімати тяжкості і перенапружуватися. Знеболюючі та антибактеріальні препарати приймаються за схемою, виданою лікарем.

На другу добу обов’язковий огляд урологом, зміна пов’язки, отримання подальших рекомендацій з гігієни рани. Повне загоєння статевого члена відбувається, як правило, протягом тижня, проте, статеве життя варто поновлювати не раніше, ніж через 20 днів після оперативного втручання.

Обрізання лазером проводиться, так само як і класичне обрізання, тільки за допомогою хірургічного лазера. Лазерне обрізання передбачає використання джерела потужного оптичного випромінювання, яке розсікаючи шкіру, обпікає краї, після чого рани можуть довше гоїтися.

І наостанок потрібно відзначити, що дуже важливо як буде проведено кругове висічення крайньої плоті. Існує кілька принципів, яких слід дотримуватися під час операції: 

 1. Операція повинна проходити в стерильних умовах.
 2. Під час операції пацієнтові повинно бути комфортно, він абсолютно не повинен відчувати болю.
 3. Розсічення тканин повинно проходити після нанесення меж розрізу хірургічним маркером, це запорука рівних країв рани.
 4. Всі судини які кровоточать треба правильно коагулювати, щоб не допустити розвитку гематом.
 5. Вуздечка повинна бути правильно сконструйована, щоб не розвинулася кровотеча з уздечкової артерії.
 6. Шовний матеріал для накладання на рану повинен бути саморозсмоктуючийся і антибактеріальний.
 7. Чим рівніше і більше накласти швів, тим менш виражений буде рубець, найчастіше його зовсім не видно.
 8. Асептична пов’язка накладається від кореня члена до рани і зав’язується в середині стовбура, така модифікація не дозволяє розвинутися кровотечі, набряку і гематоми.

Якщо дотримуватися всіх цих принципів, чоловік після операції буде задоволений результатом і буде радіти інтимному життю.

Якщо Вас зацікавила дана тема, є можливість записатися на прийом до уролога Смерницького В.С. за телефонами вказаними в контактах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *