Кіста крайньої плоті, вуздечки і головки члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияКіста крайньої плоті, вуздечки і головки члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Кіста крайньої плоті, вуздечки і головки члена
4.7 (93.33%) 3 голос[ов]

Кіста крайньої плоті, вуздечки і головки статевого члена – це вроджена патологія, при якій на шкірі або під нею утворюється округле утворення, наповнене серозною рідиною. Кісти протягом життя мають властивість збільшуватися, але ніколи самостійно не розсмоктуються. Виявляються кісти крайньої плоті, як у хлопчиків, так і дорослих чоловіків

Кіста крайньої плоті,

Утворюються кісти з залоз крайньої плоті та шкіри головки. Механізм утворення кісти полягає в перекритті її вивідної протоки і накопиченні в сформованій закритій порожнині серозного вмісту.

Кісти статевого члена найчастіше розташовуються в шкірі крайньої плоті, під вуздечкою і рідше на голівці члена.

Кіста крайньої плоті виглядає як прозора або жовтувата кулька, еластичної консистенції, що вільно переміщується під шкірою.

Всі фото до статті надані на сайт з особистого архіву уролога В.С.Смерницького

 

Кіста вуздечки визначається, як округлий, або овальний, пухирець, що піднімає і деформує вуздечку.

Кіста головки члена, розташовується безпосередньо на шкірі головки або під нею, створює видимість горбочка, тілесного кольору.

Симптоми кісти крайньої плоті, головки, вуздечки

Симптоми кіст головки, крайньої плоті і вуздечки. Кісти, як правило, не болять, але якщо сталося запалення або нагноєння кісти, в цій області відчуваються неприємні відчуття, біль і почервоніння шкіри над кістою. Також кісти можуть доставляти дискомфорт під час статевого акту. Якщо кіста розташовується в області зовнішнього отвору уретри, вона може здавлювати його, приводячи до затруднення сечовипускання і розбризкування струменя сечі. Однією з основних причин кіст члена, яка призводить чоловіка до лікаря, є естетичний (Косметичний) дефект.

Відрізняти (диференціювати) кісти крайньої плоті, вуздечки і шкіри головки статевого члена, необхідно від наступних захворювань:

– Гранули Фордайса;

– Атерома;

– Тератома;

– Фіброма;

– Неврома;

– Ангіома;

– Рак статевого члена.

Діагностика кіст члена

Діагноз кісти крайньої плоті встановлює лікар-уролог, керуючись скаргами хворого і типовою візуальної картиною. Якщо в ході діагностики виникають, будь-які сумніви, в такому випадку можна провести УЗД шкіри статевого члена. При підозрі на доброякісну або злоякісну пухлину, потрібна біопсія.

Лікування кіст члена, крайньої плоті, вуздечки

На жаль консервативного лікування кіст статевого члена не існує. Немає таких препаратів, таблеток, мазей, свічок або фізіопроцедур, які змогли б вилікувати кісту, так як кіста це частина органу, яка являє собою рідину, оточену в щільну фіброзну оболонку. Тому єдиним методом, який повністю виліковує чоловіка від кіст статевого члена, залишається оперативний.

Операції з видалення кіст члена в Миколаєві

Для видалення кіст в Миколаєві використовується сучасна мікрохірургічна техніка лазер або радіохвильовий ніж.

 

Якщо кіста розташовується на голівці статевого члена, видаляти її потрібно, розсікаючи шкіру по контуру, піднімати кісту і радіохвилями в режимі різання-коагуляції досікати  під нею. Видалення кіст на головці призводить до чималої кровотечі, тому ложе кісти потрібно скоагулювати, а потім вшити надійним косметичним матеріалом, щоб при ерекції не було розходження швів.

Якщо кіста розташовується на крайній плоті, над нею розтинають шкіру, кіста видаляється (вилущується) з навколишніх тканин, ложе кісти коагулюється, потім виконується ушивання тонким, саморозсмоктувальним, косметичним матеріалом, щоб не залишати грубий рубець, який може призвести до рубцевого фімозу, а потім ще до однієї операції «Обрізання крайньої плоті».

Кіста вуздечки також вилущується з навколишніх тканин, рана ушивається тонким 4-0 або 5-0 синтетичним, саморозсмоктувальним матеріалом. Працювати в області вуздечки потрібно дуже обережно, тому що якщо залишиться грубий післяопераційний рубець, він призведе до вкорочення вуздечки, що спричинить за собою повторну операцію «Пластику короткої вуздечки».

Фото видаленої кісти крайньої плоті 

Фото удалённой кисты крайней плоти

І наостанок, якщо ви у себе виявляєте якесь утворення на члені, не намагайтеся лікувати його в домашніх умовах, краще всього звернутися до грамотного уролога, який поставить правильний діагноз і підбере ефективний метод лікування, не допускаючи ускладнень.

Операції з видалення кіст крайньої плоті, вуздечки і головки члена повинен проводити лікар-уролог з досить великим мікрохірургічним досвідом і сучасною хірургічною технікою. Хоч операція і не складна, але будь-який неправильний рух може потягнути за собою різні негативні наслідки у вигляді фімозу, короткої вуздечки, рубців на головці члену і крайньої плоті.

Якщо вас цікавить інформація, як вилікувати кісту члена, задавайте питання урологу в Смерницькому Володимиру Сергійовичу на форумі або за телефонами в контактах

Статтю з кісти крайньої плоті, враховуючи особистий досвід і досягнення сучасної урології, підготував мікрохірург-уролог в Миколаєві Смерницький Володимир Сергійович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *