Лікування фімозу крайньої плоті лазером

Уролог в МиколаєвіОперацииЛікування фімозу крайньої плоті лазером
Опубліковано: 18.03.2020
Оперативне лікування фімозу крайньої плоті в Миколаєві

Щоб вилікувати фімоз раз і назавжди грамотний уролог запропонує пацієнтові обрізання або пластику крайньої плоті. Потрібно розуміти, що лікування фімозу без операції не існує.

Фімоз – це патологічний стан члена, при якому головку неможливо відкрити або вона через вузький отвір крайньої плоті оголюється насилу.

Фімоз буває вродженим і набутим.

У кожного немовляти є вроджене звуження крайньої плоті, яке називається фізіологічним фімозом. Це не патологія і протягом п’яти років після народження, у більшості хлопчиків, головка повинна вільно відкриватися. Якщо після 5-ти років головка у дитини не відкривається, такий фімоз називають патологічним, і він потребує хірургічного лікування.

Придбаний фімоз відрізняється від вродженого тим, тим що він з’являється протягом життя чоловіка через травми, рубці, запальні зміни.

Існують такі види фімозу, як неповний і повний.

При неповному фимозі головка в спокійному стані відкривається вільно, але при ерекції не відкривається, або відкривається важко. При повному фімозі головку відкрити неможливо.

В окрему категорію виділяють наступні варіанти фімозу крайньої плоті:

Гіпертрофований фімоз. У разі такої патології крайня плоть вузька і дуже довга, нагадує «Хоботок». Єдиний ефективний спосіб лікування фімозу, при гіпертрофії, тільки оперативний, це «Обрізання крайньої плоті». Консервативне лікування не дасть ніяких позитивних результатів.

Рубцевий фімоз – це набута хвороба внаслідок якої на крайній плоті утворюються рубці. Зазвичай, така форма фімозу пов’язана з травмою, після якої, рубці що утворилися, звужують отвір крайньої плоті. Лікування рубцевого фімозу може бути виключно оперативним. Суть операції полягає у видаленні крайньої плоті разом з рубцями, що повністю виліковує пацієнта від цього неприємного захворювання.

Атрофічний фімоз – найрідкісніша форма і утворюється на тлі ксеротичного облітеруючого баланіта (КОБ).

Причини виникнення фімозу бувають різні, найчастіше це:

  1. Вроджене, патологічно звужене кільце крайньої плоті;
  2. Анатомічна невідповідність діаметра отвору крайньої плоті і обсягу головки;
  3. Травми, тріщини, надриви, розриви;
  4. Рубці на крайній плоті, особливо часто з’являються при цукровому діабеті;
  5. Хронічні запальні захворювання крайньої плоті і головки (Баланопостит);
  6. Захворювання, що викликають атрофію шкіри крайньої плоті: склероатрофічний ліхен, лейкоплакія.

Виділяють 4 стадії фімозу

1 стадія – в спокійному стані голівка відкривається вільно. Але під час ерекції, при спробі відкрити головку, крайня плоть утворює стискуюче кільце, і головка відкривається важко. Лікування такого фімозу оперативне. Іноді можна обмежитися пластикою крайньої плоті.

При 2-й стадії – головка в спокійному стані відкривається важко, а при ерекції не відкривається. Варіантів лікування, в такому випадку два, це кругове висічення крайньої плоті або її пластика.

При 3-й стадії головка члена не відкривається зовсім, ні в спокійному стані, ні при ерекції. При цій патології хірург – уролог повинен рекомендувати оперативне лікування фімозу, тобто обрізання.

4-а стадія передбачає практично повне зрощення отвору крайньої плоті, що веде до порушення сечовипускання, аж до повної затримки сечі. При четвертому ступені проводиться лікування фімозу оперативним шляхом, «Видалення крайньої плоті».

Способи лікування фімозу

 Лікування фімозу без операції

Необхідно знати, що вилікувати фімоз у дорослих без операції практично неможливо. Правда, залишилось невелике коло лікарів, які ще вірять в консервативні, терапевтичні методики. Такі фахівці призначають гормональні мазі, ферменти, протирубцеві препарати, але не отримавши позитивного результату, направляють хворого вже із запущеною стадією фімозу на операцію до хірурга-уролога.

Лікування фімозу оперативним шляхом це золотий стандарт в урології.

Ми пропонуємо сучасні способи лікування фімозу

  1. Обрізання крайньої плоті лазером – метод, при якому використовується лазерний апарат. Така методика безболісна і безкровна. Рана після застосування лазера заживає швидко;
  2. Кругове висічення крайньої плоті високочастотним, радіохвильовим апаратом. В даному випадку розсічення шкіри проводять спеціальним радіоножом, який вільно розтинає тканини і автоматично запаює судини, не допускаючи кровотечі. У порівнянні з класичним обрізанням, терміни загоєння і реабілітації після такого втручання набагато менше.

Застарілі способи лікування фімозу, обрізання скальпелем або ножицями, в своїй практиці, ми не використовуємо.

Вартість лікування фімозу в Миколаєві

В Україні, ціна обрізання в різних клініках, залежить від якості використовуваних матеріалів. В ході своїх операцій я використовую тільки якісні, дорогі матеріали, які не залишають шрамів і рубців. Але при цьому ціна обрізання залишається помірною від 250 до 300 $, що влаштує будь-якого пацієнта.

У вартість лікування фімозу оперативним шляхом входять консультація уролога, матеріали, анестезія, операція і перев’язки до повного загоєння рани.

Застосовувані нами методи оперативного лікування фімозу лазер і радіонож, набагато ефективніші ніж застаріла скальпельна методика. Нові способи безболісні, безкровні і не вимагають стаціонарного лікування. Після операції пацієнт відразу може виїхати додому.

Післяопераційний період передбачає проведення перев’язок протягом 7-ми днів. Набряк проходить через 3-4 дні. Шви самостійно розсмоктуються через 3-4 тижні. Сексуальні контакти можна починати через 1 місяць після обрізання.

Будь-які питання, що вас цікавлять задавайте доктору на форумі або за телефонами в контактах.

Статтю про фімоз підготував уролог Смерницький Володимир Сергійович (м.Миколаїв, Україна).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *