Парафімоз у чоловіків: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияПарафімоз у чоловіків: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Парафімоз у чоловіків
5 (100%) 6 голос[ов]

Парафімоз– це гострий патологічний стан статевого члена, при якому звужена крайня плоть, зрушуючи за вінець головки, утискає її.

Парафімоз

Парафімоз виникає в тих випадках, коли головка насильно оголюється при наявності існуючого звуження крайньої плоті. До парафімозу зазвичай призводять активні акти мастурбації, спроби силою відкрити головку при наявності звуження плоті, інтенсивний сухий статевий акт, при якому натирається головка і крайня плоть, грубі медичні маніпуляції в області пеніса, алергічний набряк головки.

Парафімоз супроводжується такими симптомами, як:

– Набряк крайньої плоті у вигляді напівпрозорого валика під головкою;

Набряк крайньої плоті

– Зміною кольору головки від багряного до темно-синього. При наявності некрозу колір головки змінюється аж до чорного;

– Утруднене сечовипускання у зв’язку із здавленням уретри;

– Болем в області головки.

Сприятливі фактори, що призводять до парафімоза:

– Природжений або набутий фімоз;

– Коротка вуздечка;

– Склероатрофічний ліхен шкіри статевого члена;

– Неповне звуження крайньої плоті;

– Тріщини на крайній плоті;

– Рубці на крайній плоті;

– Гострий і хронічний баланопостит;

– Гостра гонорея.

Якщо вчасно не усунути парафімоз можуть статися серйозні ускладнення, такі як:

– Збільшення набряку крайньої плоті і подальший утиск голівки;

– Ішемія і частковий некроз крайньої плоті з приєднанням інфекції;

– Порушення кровообігу в голівці спочатку призводить до утворення нагниваючих виразок на шкірі головки, аж до її часткового або повного змертвіння, а потім і до аутоампутаціі;

Лікування парафімоза буває консервативним і оперативним

Консервативне лікування парафимоза полягає у вправленні головки. При ручному безкровному вправлянні лікар акуратно вдавлює голівку великими пальцями, а іншими натягує крайню плоть на головку. Цей метод ефективний тільки в перші години розвитку парафімоза, коли набряк ще не великий і не настали незворотні ускладнення. Процедура вправляння головки при парафімозі досить болюча і якщо протягом 5 хвилин головка не вправляється необхідно вдатися до операції.

До оперативних методів лікування парафимоза відносяться:

Препуціотомія– розсічення звужуючого кільця, що призводить до розширення отвору крайньої плоті і вправляння головки. Але потрібно розуміти, що розсічення крайньої плоті призводить до утворення на ній рубця, який ще більше звужує крайню плоть і надалі парафімоз може повторитися.

Кругове висічення плоті, передбачає повне обрізання крайньої плоті. Необхідно відзначити, що після обрізання, головка завжди буде оголена і можливість рецидиву парафімозу виключена.

– У запущених випадках парафімоза і наявності некрозу, проводяться операції по видаленню нежиттєздатних тканин.

Профілактика парафімоза

Основною профілактикою парафимоза є лікування захворювань, що призводять до звуження крайньої плоті. Якщо є фімоз потрібно зробити пластику крайньої плоті або обрізання, якщо коротка вуздечка, пластику вуздечки.

При наявності звуженого отвору крайньої плоті потрібно уникати насильного оголення головки члена, щоб не допустити її защемлення.

Рекомендації

Якщо у вас виник парафимоз і головку вправити не виходить, терміново зверніться до лікаря-уролога, будь-яке зволікання небезпечно незворотніми наслідками.

Будь-які питання, що стосуються парафимоза ставте хірургу-урологу в Миколаєві Смерницькому Володимиру Сергійовичу, попередньо, записавшись на прийом за телефонами вказаними в графіку роботи.