Фімоз у чоловіків: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияФімоз у чоловіків: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Фімоз у чоловіків
5 (100%) 8 голос[ов]

Фімоз це стан, коли крайня плоть настільки звужена, що головка не має можливості вільно відкриватися.

Розрізняють вроджений фімоз і набутий з віком.

При природженому фімозі проблеми з відкриттям головки з’являються з моменту народження дитини. Так буває, коли плоть частково зклеєна з головкою або отвір крайньої плоті занадто вузький, в зв’язку з чим ускладнюється відкриття головки. Фімоз у дітей до трьох років вважається фізіологічним варіантом норми. Не слід насильно розтягувати крайню плоть, так як це може викликати тріщини і надриви, які ведуть до утворення рубцевої тканини і, згодом, до патологічного фімозу.

Однак в нормі після чотирирічного віку головка повинна відкриватися вільно. Якщо цього не відбувається, можливо, знадобиться оперативне втручання з часткового або повного висічення крайньої плоті.

Набутий згодом фімоз може проявитися в більш пізньому віці, наприклад в період статевого дозрівання підлітка. Причому в дитинстві головка могла відкриватися безболісно і без напруги, а з часом молодий чоловік зауважує, що головка починає відкриватися все важче, а в якийсь момент може і зовсім не відкритися. Причини цього можуть бути різні. В основному – це механічні травми, надриви плоті, діабет, хронічний баланопостит.

Залежно від того наскільки відкривається головка члена, розрізняють:

– Повний;

– Частковий фімоз.

При частковому фімозі головка може відкриватися в стані спокою, але при ерекції відкривається важко або зовсім не відкривається.

На фото під головкою видно обмежуючий пасок, характерний для часткового фімозу

На фото під головкою видно обмежуючий пасок

При повному фімозі голівка не оголюється ні в ерегованому стані члена, ні в стані спокою. При такій формі фімозу в препуціальному мішку скупчується смегма, сперма, розвиваються бактерії, гриби, що призводить до запалення головки та крайньої плоті, неприємного запаху, дискомфорту при статевих контактах.

Якщо фімоз утворився в результаті спочатку вузького отвору плоті, який не дає голівці відкритися, то такий фімоз називають простим.

На фото нижче стрілкою показано звужений отвір крайньої плоті, при якому головку неможливо оголити, така ситуація характерна для повного, простого фімозу.

При повному фімозі голівка не оголюється

А якщо крайня плоть стягується рубцем, який не дає їй вільно відкриватися, такий фімоз називається рубцевим (На фото нижче класичний рубцевий фімоз).

такий фімоз називається рубцевим

Рубцевий фімоз часто ускладнюється тріщинами крайньої плоті, ось так це виглядає на фото

Рубцевий фімоз часто ускладнюється тріщинами крайньої плоті

Фімоз – досить серйозне явище, яке загрожує надалі розвитком таких неприємних захворювань як:

– Баланіт

– Постит

– Простатит

– Пієлонефрит

-Уретерогідронефроз

– Інфекції сечостатевої системи

– Так само може з’явитися утруднене і болісне сечовипускання

– При повній облітерації зовнішнього отвору крайньої плоті, рідко виникає затримка сечі

– Запущений фімоз відноситься до передракових станів і може сприяти розвитку раку члена.

Займатися самолікуванням, використовувати народні засоби і, тим більше, запускати фімоз вкрай небезпечно. Це пряме показання до консультації хірурга – уролога і наступної операції.

Лікування фімозу

Лікування фімозу в домашніх умовах абсолютно неефективно і в зв’язку з неправильними діями може привести до серйозних ускладнень. В даний час провідними урологами визнано і науково доведено, що лікування фімозу може бути тільки оперативним.

Всі види операцій проводяться в амбулаторних умовах, госпіталізації в стаціонар для подальшого спостереження не потрібно. Досить дотримуватися приписів доктора і приходити на перев’язки до лікувального закладу.

Операції при звуженні крайньої плоті бувають наступних видів:

  • Обрізання повне. Пацієнту вводиться місцевий наркоз, і по колу висікається крайня плоть, а її листки зшиваються саморозсмоктувальними нитками;

Нижче представлю фото з особистої практики:

Головка статевого члена до обрізання

Головка статевого члена до обрізання

Вид статевого члена одразу після обрізання

Вид статевого члена одразу після обрізання

Вид головки через 6 місяців після циркумцизії, операція проведена так, що абсолютно не видно післяопераційного рубця.

 

Нижче наводжу фото зі своєї практики оперативного лікування рубцевого фімозу до і після обрізання

після обрізання

– Обрізання часткове. При такому способі плоть не видаляється повністю, висікаються деякі її ділянки. Частина плоті, що залишилася, частково прикриває головку члена;

На фото вид головки після часткового обрізання, видно як крайня плоть майже наполовину прикриває головку.

Обрізання часткове

Лазерне обрізання. Сучасний спосіб, при якому відбувається невелика крововтрата, тому що лазер додатково коагулює судини, не допускаючи сильної кровотечі.

Пластика. Цей вид хірургічного втручання спрямований не на видалення, а на розтин крайньої плоті з подальшим її зшиванням таким чином, щоб вона могла вільно і безболісно відкривати голівку члена.

Лазерне обрізання

Принципи операції обрізання

– Операція повинна проводитися виключно в стерильних умовах.

– Естетичний результат операції і гарний вигляд, залежать від практики і досвіду уролога. Під час операції завжди потрібно використовувати сучасний, косметичний, саморозсмоктувальний, антибактеріальний матеріал, щоб не допустити розвитку грубого післяопераційного рубця.

– Вид статевого члена після операції повинен бути природним, щоб не визначалися ознаки перенесеної операції.

І наостанок, фімоз потрібно лікувати своєчасно, це запорука якісного чоловічого здоров’я.

При виникненні будь-яких питань, що стосуються фімозу, а також за консультацією та необхідними роз’ясненнями, завжди можна звернутися до уролога Смерницького В.С. (067) 1816986; (093) 9949248

Чим раніше почнеться лікування, тим менше проблем чекає Вас в подальшому