Не відкривається голівка статевого члена

Уролог в МиколаєвіСимптомиНе відкривається голівка статевого члена
Знайдено захворювань: 1. Операцій: 1. Процедур: 0. Діагностичних методів: 3. Питань від пацієнтів: 2.

Деякі чоловіки стикаються з дуже неприємною проблемою, коли не відкривається головка статевого члена. Це тривожний симптом, який може вказувати на необхідність оперативного лікування. Постараюся описати, чому буває складно або навіть неможливо звільнити головку пеніса, як проводиться діагностика і усувається ця проблема. Також ви дізнаєтеся, якими ускладненнями загрожує несвоєчасне звернення за допомогою до лікаря-уролога.

Опис симптому підготував лукар-уролог: Смерницький Володимир Сергійович.

Причини, за якими погано відкривається головка статевого члена

Існує кілька причин, що провокують цю проблему у чоловіків. Деякі з них характерні для дитячого або підліткового віку, інші - для дорослих і літніх.

  • Спадковість. Коли шкіра крайньої плоті з народження не еластична і погано розтягується. В результаті головка пеніса погано відкривається, що призводить до проблем, в тому числі з ерекцією;
  • Бактеріальні, грибкові, запальні процеси в області крайньої плоті. Можуть з'явитися рубці, спайки і тріщини, а буває і зрощення головки з крайньою плоттю;
  • Травми. Іноді чоловік навіть не помічає їх. Як правило, це мікротріщини, надриви і розриви, які можуть виникнути через активну мастурбацію, не змащених статевих актів, занять джелкінгом, використання сексуальних іграшок. Також вони виникають при спробах розтягнути не еластичну крайню плоть і відкрити голівку пеніса самостійно, прикладаючи силу;
  • Гормональна перебудова в підлітковому віці, коли головка збільшується швидше, ніж отвір крайньої плоті. Проблема тимчасова, але для неї теж може бути характерним утруднена можливість оголення головки.

Нижче розповім про патологічні зміни, для яких характерне звуження крайньої плоті або ситуація, коли не відкривається головка.

Захворювання, при яких не відкривається головка статевого члена

Незважаючи на загальний симптом, вони мають суттєві відмінності, продиктовані конкретним патологічним станом.

Фімоз

Не открывается головка при фимозе фото

Це стан, що характеризується зменшенням просвіту крайньої плоті. У зв'язку з чим головка члена не вивільняється або вивільняється при наявності ерекції насилу. Цю проблему, особливо на ранній стадії, не завжди можна помітити.

Фімоз може провокувати запалення, неприємні відчуття і біль в головці, вона посилюється при спробі звільнити пеніс. В даному випадку вже можна говорити про появу ускладнень.

 Коротка вуздечка

Не открывается головка из-за короткой уздечки фото

Ця особливість призводить до того, що головка пеніса повністю не відкривається або цей процес супроводжується болем. В результаті інтимне життя страждає або сходить нанівець. Коротка вуздечка може провокувати викривлення головки, біль, порушення ерекції і зробити статевий акт неможливим.

Рубці на крайній плоті

Не открывается головка из-за рубцов фото

Вони можуть з'являтися після перенесених запальних процесів, в зв'язку з цукровим діабетом або частою, інтенсивною мастурбацією. Рубцова тканина не має еластичності, тому навіть якщо голівка вивільнялася без проблем, то з часом з оголенням виникають великі труднощі.

Тріщини на крайній плоті

Не открывается головка из-за трещин на крайней плоти фото

Вони супроводжуються відчуттям сухості, болісності крайньої плоті. Серед причин може бути відмова від використання мастила, носіння білизни, яке натирає, наявність грибкової інфекції. У гострому стані вони викликають біль під час ерекції і при статевому акті.

 Ускладнення, викликані цією проблемою

Біль в ході сексу

Больовий синдром може бути викликаний як труднощами вивільнення головки, так і ситуацією, коли головка статевого члена ущімлюється. Це досить небезпечно, оскільки може призвести до некрозу (відмирання) тканин члена. До лікаря потрібно звернутися якомога швидше, щоб уникнути необоротних змін.

Не открывается головка приводит к ущемлению крайней плоти

Баланопостит

Це проблема, при якій запалюється голівка і крайня плоть. Ознакою того, що почалося запалення, є виділення з препуциального мішка, характерний білий наліт, почервоніння, набряк, болючість при пальпації, сексі і мастурбації. Нерідко проблема полягає не тільки в тому, що головка залишається закритою, а й в прогресуванні процесу, якщо не вивільнити головку шкіра крайньої плоті зростається.

Дисбіоз (порушення мікрофлори)

Таке ускладнення типове, в першу чергу, для бактеріально-грибкових уражень. Збільшення кількості патогенної мікрофлори призводить до пригнічення корисних мікроорганізмів, які в нормі живуть у кожного чоловіка. Це теж призводить до запалення, набряклості і може стати причиною хронічного баланопостита.

Чоловіча молочниця

Якщо звуження крайньої плоті розвивається на тлі дисбіозу, а також при обсіменінні тканин великою кількістю дріжджових грибів, може розвинутися кандидоз (Чоловіча молочниця). Вважається, що це жіноча проблема, але гриби роду candida цілком можуть вражати і чоловіків. Стан характеризується не тільки тим, що під час ерекції головка закрита, але і свербінням, болючим печіння в області пеніса, гіперемією.

Методи діагностики

Основний діагностичний метод - це візуальний огляд. Лікар оцінює ступінь ураження, чи є зрощення крайньої плоті з головкою, наскільки ускладнене вивільнення. Проводиться збір анамнезу, лікар опитує пацієнта, з'ясовує, як виконується гігієнічний догляд за головкою статевого члена. При наявності запалення береться мазок і проводиться аналіз на мікрофлору і чутливість до антибіотиків.

Найчастішим і ефективним методом лікування, звуження плоті, вважається хірургічне втручання.

Методи лікування

Обрізання крайньої плоті

Кругове висічення ураженої, нееластичної крайньої плоті під місцевою анестезією. Операція проводиться в амбулаторних умовах лазером, реабілітація без ускладнень. Для якнайшвидшого загоєння важливо тільки виконувати рекомендації лікаря.

Пластика крайньої плоті (Препуціотомія)

Ця нескладна операція передбачає розсічення крайньої плоті в місці її звуження. В результаті розширюється просвіт, і головка вільно вивільняється, як в спокійному стані, так і при ерекції. Таке лікування дозволяє відновити якість статевого акту, усунути неприємні відчуття, уникнути ускладнень. На відміну від обрізання, після пластики крайня плоть залишається.

Пластика вуздечки (Френулотомія)

Таке втручання показано при укороченій вуздечці. Операція проводиться лазером або радіохвилями, під місцевою анестезією. Лікар розсікає уражену вуздечку, яка подовжується і проблема йде назавжди.

Питання від пацієнтів про не відкривається голівка

Вопросы от пациентов
Відповіді
Оновлення
Повідомляє
Отвечен
Питання з приводу фімоза
Ответов: 1, Сообщение от: Смерницький В.С., 30.07.2019 в 16:45
1
30.07.2019
16:45