Фалопротезування як метод лікування еректильної дисфункції

Уролог в МиколаєвіАвторські статтіФалопротезування як метод лікування еректильної дисфункції
Категории: Без рубрики
Опубліковано 23.11.2020
Фалопротезування як метод лікування еректильної дисфункції

Мені часто доводиться проводити операцію «фалопротезування статевого члена». За роки практики був накопичений великий досвід в сфері генітальної хірургії і зараз можу поділитися з лікарями і пацієнтами цікавою інформацією з цього питання. У даній статті, я розповім, що таке фалопротезування, в яких випадках проводиться операція, які можуть бути наслідки і ускладнення, а також опишу види і механізми пенільних протезів. В кінці статті відповім на найактуальніші питання, що стосуються протезування статевого члена.

До причин появи еректильної дисфункції, відносяться:

 • Судинні: недостатній артеріальний приплив крові до члена або ж венозний витік;
 • Ендокринні захворювання: цукровий діабет, зниження рівня тестостерону крові, патологічні стани щитоподібної залози;
 • Запальні захворювання статевої системи;
 • Захворювання нервової системи;
 • Прийом препаратів, що знижують тиск;
 • Зловживання алкоголем, курінням, наркотиками;
 • Ожиріння, атеросклероз, підвищення холестерину і ліпідів крові;
 • Травми члена, хвороба Пейроні, передчасна еякуляція, кавернозний фіброз.

 

Сучасні методи лікування імпотенції

Терапія порушення ерекції залежить від причин, які її викликали.

Розрізняють консервативні, ін’єкційні, оперативні способи лікування еректильної дисфункції. Нижче, я опишу тільки нові методики, які мають найкращий ефект відновлення потенції.

Консервативні методи

Найпоширеніший спосіб лікування статевої дисфункції це призначення інгібіторів фосфодіестерази-5, таких як, аваналав, зідена, віагра, сіаліс, левітра. У початкових стадіях ці препарати призначає практично кожен уролог і більшості чоловіків вони допомагають. Якщо ефект від такої терапії відсутній, вдаються до фізіотерапевтичних методів. Останнім часом, поширення набули такі методики, як ударно-хвильова терапія (УВТ), застосування лазерно-вакуумної помпи і лазерофорез лікарськими речовинами.

Ін’єкційні методи

Потрібно відзначити, що консервативні методи, далеко не всім, допомагають зміцнити потенцію. На допомогу таким чоловікам приходять біотехнології у вигляді індивідуальної клітинної PRP-терапії (плазмоліфтінг члена). Методика PRP-процедури полягає в ін’єкціях власної плазми крові, збагаченої тромбоцитами, в статевий член. Після таких ін’єкцій ерекція відновлюється за рахунок посилення припливу крові до члена, проростання нових судин в кавернозні тіла і підвищення біодоступності тестостерону. З огляду на високу ефективність цієї процедури, в Україні, PRP – терапія набуває все більшої популярності.

Оперативні методи

Лігування глибоких вен статевого члена, дана методика застосовується при венозному витоку. Суть лігування полягає в перев’язці глибокої вени члена. Після такої процедури скидання крові по венах, значно зменшується, що призводить до посилення еректильної функції.

Операція фалопротезування

Це останній і найефективніший метод лікування імпотенції. Принцип фалопротезування полягає в руйнуванні кавернозних тіл, формуванні порожнин, оточених білковими оболонками і встановленні в ці порожнини протезів статевого члена. Після установки протезу ерекція буде у чоловіка в будь-який зручний момент.

Показання до протезування статевого члена

 • Важка еректильна дисфункція, яка не піддається таким методам лікування, як: прийом віагри і її аналогів, фізіотерапії (УВТ, лазер), використання помпи;
 • Відсутність ефекту від PRP-терапії і перев’язки глибоких вен статевого члена при венозному витоку;
 • Поширений кавернозний фіброз, на тлі, перенесеного приапізму;
 • Погіршення потенції на фоні цукрового діабету;
 • Необоротні порушення роботи вен, артерій і нервів статевого члена;
 • Хвороба Пейроні в запущених стадіях;
 • Наполегливе, усвідомлене бажання пацієнта мати хорошу потенцію в будь-який зручний для себе час і забути про статеву дисфункцію назавжди.

Протипоказання до фалопротезування

 • Гнійні процеси в органах малого таза та статевого члена;
 • Важкі серцеві і легеневі захворювання;
 • Деякі аутоімунні хвороби;
 • Погане згортання крові (коагулопатії);
 • Психічні захворювання.

 

Види протезів члена

Існує кілька видів пенільних імплантів, про кожний зроблю короткий опис.

Жорсткі протези являють собою два силіконових стрижня, які можна згинати, але вони відразу ж повертаються в початкове положення. Тобто, після такого фалопротезування член постійно перебуває в ерегованому стані, що дуже незручно для чоловіка, тому такі операції проводяться рідко.

Напівтверді (пластичні) протези, на відміну від жорстких, такі імпланти більш зручні, оскільки володіють пластичної пам’яттю. Зазвичай, при наявності в члені полурігідного імпланта його згинають вниз, а перед сексом розгинають, проводять сексуальний контакт і знову згинають в зручному напрямку.

Двокомпонентний протез фалоса складається з 3-х резервуарів, два з яких встановлюються в кавернозні тіла і один, а саме, помпа поміщується в мошонку. Коли чоловік здавлює помпу в мошонці, вона накачує резервуари в кавернозних тілах, тим самим, піднімаючи член.

Протез члена трикомпонентний, це сучасна і найзручніша система пенільного імпланта. Функція такої системи, точнісінько, повторює нормальну, природну ерекцію. Трикомпонентний імплант складається зі стрижнів, резервуара і помпи. Стрижні встановлюються в член, резервуар за лобкові кістки, а помпа поміщається в мошонку, ці структури між собою пов’язані системою трубок і циркулюючої між ними рідиною. Принцип роботи такого протеза полягає в тому, що під час спокою рідина знаходиться в резервуарі за лоном, щоб підняти член необхідно кілька разів натиснути на помпу в мошонці, рідина з резервуара переміститься в стрижні, надує їх, що і призведе до досягнення ерекції.

 Методи фалопротезування

Як встановити протез статевого члена залежить від виду пенільного імпланта і доступу через який він буде встановлений.

Існує кілька доступів для імплантації протеза пеніса

 • Паракоронний (підвінцевий);
 • Чрезкалитковий (пеноскротальний);
 • Підлобковий (інфрапубікальний).

Паракоронний доступ проводять під вінцем голівки і через нього встановлюють тільки жорсткі і напівтверді протези.

До чрезкалиткового і підлобкового доступу вдаються у разі установки, як ригідних протезів, так і гідравлічних.

Вартість фалопротезування

Ціна на протезування статевого члена залежить від моделі протеза, виробника і методу фалопротезування. Вартість фалопротезів коливається від 300$ до 15000 євро. Найдорожчі протези виробляються в США, більш дешеві виготовляються в Індії, Пакистані, Китаї.

Переваги фалопротезування у нас в Миколаєві це висока якість операції, дотримання всіх принципів стерильності, великий досвід і практика в пластичній, хірургії, можливість проводити оперативне втручання інструментарієм виробництва США, помірні ціни.

У Миколаєві ми встановлюємо імпланти тільки провідних світових виробників, таких як AMS, Coloplast, Rigicon виробництва США. Фалопротезування проводимо в сучасній операційній, зі штучною фільтрацією повітря від патогенних бактерій, тим самим, виключаємо можливість розвитку гнійних ускладнень після операції. Наша клініка забезпечена сучасним інструментарієм та обладнанням для установки протезів члена. В даний час ми ставимо всі види імплантів жорсткі, напівтверді і гідравлічні.

Часті питання по фалопротезуванню

Що входить в ціну фалопротезування у Вас в клініці?

У вартість операції входить ціна протеза, всі необхідні матеріали і медикаменти, наркоз, перебування в палаті, послуги персоналу.

 Якщо я мешкаю в іншому місті України і хочу приїхати на фалопротезування в Миколаїв, Ви приймаєте проживаючих в інших містах?

На операцію ми приймаємо пацієнтів з усіх міст України.

 Я лікую еректильну дисфункцію багато років, інгібітори ФДЕ5 не допомагають, тривалість ерекції невелика, член падає під час сексу, фізиопроцедури, УВТ, помпа, PRP не дають ніякого ефекту, в цьому випадку мені показано фалопротезування?

 Якщо ніякі методи лікування не допомагають відновити нормальну потенцію, це однозначне показання до фалопротезування.

Чи може партнерка визначити, що у мене в члені протез?

 Якщо протез полуригідний, то партнерка може помітити різницю, якщо встановити надувний, трикомпонентний протез, то відрізнити його від нормального члена неможливо.

Яка ефективність протезування і чи буде функціонування протеза бездоганним?

 Новітні технології гарантують досить хорошу роботу протезів без поламок і збоїв.

Чи треба через час робити заміну протеза члена?

 Протез пеніса встановлюється один раз і на все життя, тому його заміни не потрібно.

 Які обстеження необхідно пройти перед фалопротезуванням?

 Перед імплантацією протеза в член, потрібно пройти такі обстеження:

Загальні аналізи сечі і крові;

Рівень глюкози в крові;

Коагулограму (згортання крові);

Нирково-печінкові проби;

ЕКГ;

Доплерографію судин статевого члена.

Чи впливає наявність протеза в члені на чутливість головки, еякуляцію, потяг (лібідо), сечовипускання?

 Всі перераховані функції після імплантації абсолютно не змінюються.

Чи можна після ендопротезування провести збільшення члена гіалуроновою або полімолочною кислотою? І через якийсь час, після операції, можна зробити потовщення пеніса?

Ми успішно проводимо потовщення члена полімолочною і гіалуроновою кислотою після ендопротезування. Таку процедуру рекомендується робити не раніше ніж через 3-4 місяці після операції.

Опишіть переваги фалопротезування в порівнянні з іншими методами лікування.

Відсутня подальша потреба продовжувати лікування імпотенції, так як вона повністю усувається;

Економічна вигода полягає в тому, що не треба більше витрачати свій час і гроші на лікарів, таблетки, процедури та інше;

Після операції сексуальний контакт можна провести в будь-який зручний час, в будь-якому місці, не замислюючись над тим, що член може не встати;

І найважливіша перевага, це завжди вдоволена жінка, міцні відносини і щаслива сім’я.

Статтю підготував уролог-андролог Смерницький Володимир Сергійович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *