Передчасна еякуляція: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияПередчасна еякуляція: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Сексуальні порушення
Опубліковано: 09.07.2019
Передчасна еякуляція
5 (100%) 9 голос[ов]

На сьогоднішній день ця проблема є однією з найбільш поширених розладів сексуального характеру у чоловіків. Час до виникнення сім’явиверження у кожного чоловіка може бути абсолютно різним, еякуляція може статися до коїтусу під час пестощів, в момент введення статевого члена в піхву партнерки, через кілька секунд після початку статевого акту і т.і.

Передчасна еякуляція, схема імпульсів

Постійно повторювана передчасна еякуляція викликає незадоволеність статевим життям у обох партнерів і це гостро позначається на відносинах, спалахують конфлікти, сварки, образи, нерідко за цим слідує розлучення. Чоловік з такою проблемою замикається в собі, стає роздратованим або навпаки – поринає в депресію.

Передчасне сім’явиверження може виникнути внаслідок першого сексуального досвіду, або розвинутися поступово. Тимчасові проблеми зі швидкою еякуляцією у чоловіків є нормальним явищем, особливо, якщо це перший інтимний контакт, нова партнерка, перезбудження, або у чоловіка було тривале утримання. Але якщо порушення еякуляції переслідує чоловіка постійно, при кожному статевому акті, в такому випадку, потрібно визнати наявність серйозної проблеми, яка називається «Раннє сім’явиверження».

Причини передчасної еякуляції

Існує декілька причин, що викликають проблему ранньої еякуляції.

Наприклад, тривала перерва в статевих відносинах, психологічні порушення, гіперчутливість голівки члена. За однією з версій, ця проблема часто виникає у зв’язку з низьким порогом збудливості, тобто при мінімальному порушенні відбувається еякуляція. Постійне порушення еякуляції призводить до появи проблем з ерекцією, особливо часто розвивається синдром очікування невдачі, коли член падає під час статевого акту або до введення в піхву.

Психологічні чинники передчасної еякуляції

Існує цілий ряд психологічних факторів, які можуть негативно позначитися на швидкості еякуляції. До них відносяться:

 • Хронічна втома, недосипання;
 • Депресивний стан, розлад, тривога, страх, стрес;
 • Психологічний настрій на невдачу;
 • Страх перед відмовою партнерки і багато інших чинників.

Для лікування передчасної еякуляції застосовуються різні методики, в тому числі:

 • Консультації з психологами, психотерапевтами, сексологами та іншими фахівцями;
 • Фізіопроцедури (електрофорез, лікування лазером, магнітна терапія);
 • Медикаментозна терапія;
 • Застосування засобів місцевої анестезії (лубриканти, гелі, мазі, креми, анестетики і т.д.)

Існують і деякі методики лікування передчасної еякуляції народними засобами. Зазвичай це застосування трав, гомеопатія, акупунктура. Як засіб лікування використовують навіть п’явок.

Але найбільш дієвим і результативним способом лікування цієї проблеми є оперативне втручання.

Такі операції діляться на кілька варіантів:

 1. Неповна денервація надчутливої головки статевого члена.
 2. Часткова денервація головки, обрізання, пластика вуздечки.
 3. Часткова денервація- ренервація з ушиванням розсічених нервів.
 4. Повна, тотальна нейротомія.
 5. Використання гіалуронової кислоти, яка вводиться безпосередньо під шкіру головки члена.

Вибір методики лікування залежить від конкретної ситуації. Перед початком лікування обов’язково слід звернутися до фахівця, і разом з ним вибрати найбільш прийнятний варіант. Не варто забувати, що всі консервативні методи лікування вимагають часу і суттєвих витрат.

Психо-функціональні методи лікування передчасної еякуляції

До них можна віднести використання техніки «старт – стоп», виконання вправ Кегеля, техніки Мастерса і Джонсона, Semans, методика стиснення члена.

Методика Semans полягає в психологічному тренуванні, метою якої є отримання повного контролю над еякуляцією. Необхідно довести себе до моменту еякуляції, потім зупинитися і відпочити. Регулярні тренування дозволяють зловити ту саму мить, коли ще можливо запобігти еякуляції.

Вправи Мастерса і Джонсона були названі на ім’я сексологів, які запропонували наступну методику: в момент перед безпосередньою еякуляцією необхідно злегка стиснути статевий член, тим самим запобігти  викиду сім’яної рідини. Вправи можна виконувати самостійно або з партнеркою.

Відома методика Кегеля полягає в зміцненні тазових м’язів. Щоб визначити, з якими саме м’язами треба працювати, досить на кілька секунд стримати себе під час процесу сечовипускання. Ці вправи потрібно продовжувати в подальшому на порожньому сечовому міхурі. За 10 секунд сильно напружуючи і утримуючи в такому стані м’язи. Гімнастику рекомендується виконувати 3 рази на день, по 10 вправ.

Психотерапія та консультації з фахівцями теж дають певний позитивний ефект. Медики допомагають визначити початкову причину проблеми і знайти шляхи її вирішення.

Використання анестетиків при ранній еякуляції

Використання місцевих засобів – анестетиків гелів, кремів, мазей та ін. Допомагають короткочасно вирішити проблему швидкої еякуляції. Такі засоби наносяться на шкіру головки за 10-15 хвилин до контакту. Обов’язкове використання презерватива, щоб використовувані засоби не могли вплинути на чутливість статевих органів партнерки. Використання двох презервативів одночасно теж може дати невеликий ефект, але спосіб не дуже зручний, так як презервативи зісковзують і заважають проведенню сексуального контакту.

Медикаментозне лікування передбачає застосування седативних засобів, інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, антидепресантів. Такі засоби застосовуються, коли передчасна еякуляція пов’язана з проблемами психологічного характеру, стресами, депресіями і т.д. Зазвичай медикаментозна терапія поєднується разом з консультаційним лікуванням у фахівців. Крім позитивного ефекту, лікарська терапія має і ряд побічних явищ, серед яких млявість, нудота, зниження потягу, дисфункція з боку шлунково – кишкового тракту, втома, синдром відміни і т.д.

Якщо проблема передчасного сім’явиверження безпосередньо пов’язана з порушенням ерекції, рекомендується використання таких інгібіторів, як Віагра, Левітра, Сіаліс і т.д.

Іноді зневірені чоловіки вдаються і до народних методів, але варто відзначити, що ефективність такого лікування не викликає довіри у фахівців, крім того, самолікування нерідко завдає більше шкоди, ніж приносить користі.

Оперативне лікування швидкого сім’явиверження

Найрезультативнішим способом позбавлення від цієї недуги є оперативне втручання. В кінцевому результаті, операція економить час, гроші а результат виявляється більш ефективним в порівнянні з консервативним лікуванням.

Однією з таких операцій є денервація головки статевого органу. Операція проходить наступним чином: спочатку розтинають шкіру під головкою, потім розшаровуються фасції, звільняються нерви, які потім розсікаються. Тоді, клаптики шкіри зшиваються саморозсмоктувальними нитками. Операція значно знижує чутливість головки, тим самим запобігає передчасній еякуляцію і продовжує час статевого акту.

Оперативне лікування швидкого сім'явиверження

Ще однією операцією, яка допомагає запобігти передчасному сім’явиверженню, є повне або часткове обрізання. В результаті головка стає частково або повністю оголеною, з часом шкіра на ній грубіє, чутливість значно знижується. Така операція проводиться в комплексі з пластикою вуздечки або денервацією головки.

Щоб підібрати найбільш ефективний і відповідний для себе метод лікування передчасної еякуляції, в будь-якому випадку необхідна консультація фахівця, який розповість про плюси і мінуси кожної методики і допоможе обрати найбільш оптимальний метод лікування.

Симптомы заболевания:

Швидке сім'явиверження