Локальний фіброз білкової оболонки члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияЛокальний фіброз білкової оболонки члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Локальний фіброз білкової оболонки члена
5 (100%) 5 голос[ов]

Локальний фіброз члена досить рідкісне захворювання, що вражає обмежену частину білкової оболонки. При локальному фіброзі в певній ділянці білкової оболонки утворюється ділянка ущільнення (склероз), який згодом кальцинується.

Локальний фіброз члена

Причини захворювання

Причинами появи локального фіброзу є надрив або розрив білкової оболонки, внаслідок травми статевого члена. Найчастіше оболонки травмуються при інтенсивному статевому акті, рідше при ДТП, ударах в пах, ножових пораненнях, укусах собак та ін. В деяких випадках встановити причину локального фіброзу члена не вдається.

Симптоми локального фіброзу білкових оболонок:

  • Відчуття ущільнення при пальпації в районі кавернозних тіл;
  • Біль, неприємні відчуття в області бляшки при ерекції і статевому контакті;
  • Викривлення члена в бік бляшки.

Розвиток локального фіброзу

Механізм розвитку локального фіброзу білкових оболонок наступний. Після надриву білкової оболонки розвивається гематома, яка згодом розсмоктується, на місці надриву починає розвиватися рубцева тканина, що закриває місце травми, в область ураження відкладається фібрин і колаген, утворюючи щільну бляшку, з часом ця бляшка кальцинується.

Діагностика локального фіброзу

До лікаря чоловік звертається з вищенаведеними скаргами. В анамнезі хворий відзначає перенесену травму члена. При пальпації пеніса лікар визначає локальне ущільнення. На УЗД спостерігається одна, щільна бляшка, що локалізується в області білкової оболонки.

 Локальний фіброз на УЗД

Диференціювати локальний фіброз члена необхідно з такими захворюваннями, як:

  • Хвороба Пейроні;
  • Вроджене викривлення члена;
  • Фіброз кавернозних тіл;
  • Каверніт;
  • Тромбофлебіт судин члена;
  • Рак члена.

Лікування локального фіброза білкових оболонок статевого члена

Як правило, локальний фіброз члена не є прогресуючим захворюванням. Якщо бляшка вже сформувалася, то нових бляшок як при хворобі Пейроні з’являтися не повинно. У лікуванні локального фіброзу використовують вітаміни, ангіопротектори, ферменти, гормональні мазі, фізіотерапію (лазерофорез, електрофорез).

Якщо локальний фіброз призводить до значного викривлення члена в такому випадку, вдаються до операції, яка називається «Плікація білкової оболонки» (методика Несбіта-Щеплева). Дана операція передбачає накладення гофруючих білкову оболонку швів на протилежну сторону викривлення. Таке оперативне втручання повністю випрямляє член. Необхідності висікати саму фіброзну бляшку, немає.

 Схема операції Несбіта

Операцію з випрямляння члена повинен проводити уролог, що володіє досвідом пластичної хірургії. У такому випадку успіх в лікуванні локального фіброзу члена очевидний.

Статтю підготував хірург-уролог в Миколаєві Смерницький Володимир Сергійович