Хвороба Пейроні: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияХвороба Пейроні: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Хвороба Пейроні
5 (100%) 5 голос[ов]

Нижче спробую в повному обсязі описати, що ж таке хвороба Пейроні, якими симптомами себе проявляє, як діагностується і які існують сучасні методи лікування.

Хвороба Пейроні підступне, хронічне, прогресуюче захворювання чоловіків, що вражає статевий член, приводячи до його викривлення. У медичних колах дане захворювання називається «Фібропластична індурація статевого члена» (Від латинського: induracio penis plastica).

Пейроні

При хворобі Пейроні в білковій оболонці члена утворюються фіброзні бляшки, спочатку вони еластичні, але з часом ущільнюються і стають кам’янистої щільності. За своєю суттю, фіброзна бляшка це рубець, в який крім білкової оболонки втягуються прилеглі структури, судини, нерви, кавернозна тканина.

Найчастішим симптомом при хворобі Пейроні, який спонукає чоловіка прийти до уролога, є викривлення статевого члена при ерекції. Саме викривлення члена наводить лікаря на думку про Пейроні.

Викривлення члена вправо     Викривлення члена вгору  Кривий член

Хвороба Пейроні супроводжується й іншими симптомами, такими як:

 • Пальпація твердого утворення (Бляшки) під шкірою члена;
 • Біль в члені при ерекції і посилення болю при статевому контакті. Саме поява болю при хворобі Пейроні свідчить про залучення в фіброзну бляшку чутливих нервів статевого члена;
 • Порушення ерекції, як правило, виникає на тлі стресового стану чоловіка в зв’язку з наявністю Пейроні. А також у зв’язку з ураженням кавернозної тканини і судин, що знаходяться біля бляшки;
 • Скорочення члена, за рахунок обмеження розтягування бляшкою нормальних, еластичних тканин;
 • Розвиток психологічного комплексу неповноцінності.

На жаль, в даний час точну причину хвороби Пейроні встановити не вдалося. Деякі фахівці схиляються до теорії хронічної травматизації білкових оболонок, інші підтримують генетичну теорію. Але на даний момент науці відомо те, що білкову оболонку з якихось причин атакує свій власний імунітет, викликаючи в них вогнищє хронічного аутоімунного запалення. Згодом в ці вогнища відкладається колаген, фібрин і кальцій, внаслідок цих процесів з’являється щільна фіброзна бляшка. Фіброзні бляшки можуть з’являтися в будь-якому місці білкових оболонок і навіть в корені члена, де можливість хронічної травми практично виключена, що може кидати тінь на теорію хронічної травматизації.

Викривлення члена при хворобі Пейроні виникає в зв’язку з тим, що щільна фіброзна бляшка абсолютно не розтягується, але при ерекції вона тягне на себе нормальні, еластичні тканини білкових оболонок і призводить до появи кривизни (девіації) статевого члена в бік бляшки. Статевий член може викривлятися не тільки вліво, вправо, вгору і вниз але і повертатися навколо своєї осі, цей процес залежить від того в якому місці розташовуються бляшки і яку частину члена тягнуть на себе.

Хвороба Пейроні має кілька стадій, які грунтуються на ступені викривлення, больовому синдромі, наявності пальпованої бляшки і можливості проведення статевого акту. Точну ступінь і стадію захворювання визначає лікар-уролог після проведення всіх необхідних обстежень.

Діагностика Пейроні

Діагностика хвороби Пейроні грунтується на скаргах хворого, огляду уролога і апаратних методах обстеження.

При хворобі Пейроні хворий скаржиться лікарю на викривлення статевого члена під час ерекції і промацуванні в області пеніса ущільнень.

При огляді лікар-уролог пальпує фіброзні бляшки в області стовбура статевого члена і призначає ультразвукове дослідження. На УЗД члена визначають розміри, щільність і локалізацію бляшок. УЗД члена рекомендується проводити з Допплер дослідженням судин, застосовуючи інтракавернозні вазоактивні речовини.

Для уточнення діагнозу «Хвороба Пейроні» і визначення поширеності фіброзних бляшок можна застосовувати більш точні методи обстеження, такі як комп’ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ) статевого члена.

Диференціальна діагностика хвороби Пейроні, проводиться з наступними захворюваннями статевого члена:

 • Вроджене викривлення члена;
 • Локальний фіброз;
 • Тромбофлебіт судин члена;
 • Каверніт;
 • Рак члена.

Лікування хвороби

Лікування хвороби Пейроні буває консервативним і оперативним (Радикальним).

Консервативні методи

Консервативні методи лікування хвороби Пейроні застосовують на початкових етапах захворювання, коли бляшка не встигла кальцинуватися, викривлення члена не велике, і еректильна дисфункція ще не розвинулася. Терапію хвороби лікар-уролог підбирає індивідуально, враховуючи перебіг і стадію захворювання. Потрібно відзначити, що ефективність неоперативних методів лікування даного захворювання вкрай низька.

До неоперативних методів лікування хвороби Пейроні відносять:

 • Медикаментозну терапію (Віт Е, ферменти, ангіопротектори, пентоксифілін, карнітин, тамоксифен, параамінобензоат тощо);
 • Місцеві ін’єкції лікарських речовин в бляшку (Верапаміл, кортикостероїди, коллагеназа, лідаза, інтерферон та ін.);
 • Фізіотерапія хвороби Пейроні, передбачає такі методи, як: електрофорез, лазер і лазерофорез лікарських речовин, ударно-хвильова терапія в область бляшки (ESWT-терапія);

Фізіотерапія

 • Санаторно-курортне лікування (бальнеотерапія, грязелікування, озокерит і ін.);
 • Народні методи лікування: фітотерапія, гомеопатія, гірудотерапія, голковколювання, лікувальні ванни та ін.

Оперативне лікування хвороби Пейроні

При наявності значного викривлення члена і еректильної дисфункції на тлі хвороби Пейроні, операція є найефективнішим методом лікування.

При хворобі Пейроні застосовується кілька видів операцій таких, як:

 1. Плікація білкової оболонки (методика Несбіта-Щеплева) з розтином фіброзної бляшки;
 2. Корпоропластика (Графтінг) без фалопротезування;
 3. Корпоропластика з ендокавернозним фалопротезуванням.

Плікація білкової оболонки є сучасною модифікацією операції Несбіта. Це самий щадний оперативний метод, спрямований на випрямлення статевого члена при його викривленні. Суть методу полягає в накладенні на протилежному боці викривлення не розсмоктувальних, косметичних швів гофруючих білкову оболонку, внаслідок чого статевий член випрямляється. Розсічення бляшки Пейроні можна застосовувати як доповнення до плікації білкової оболонки, щоб запобігти значному скороченню довжини члена. З огляду на незначний відсоток ускладнень і відносно низьку вартість «Плікація білкової оболонки»  є найобранішою в порівнянні з іншими оперативними методами.

Плікація білкової оболонки

 До пликации білкової оболонки   Затягування нитки, пликация білкової оболонки  Рівний статевий орган після операції

Корпоропластика без фалопротезування передбачає видалення фіброзної бляшки і заміщення дефекту спеціальним матеріалом (Ауто-, алло, або гетеротрансплантатом). Корпоропластика досить складний і травматичний метод лікування хвороби Пейроні, він призводить до таких ускладнень, як еректильна дисфункція, болючих ерекції, рецидив деформації, грижа і відторгнення трансплантата.

Корпоропластика          Корпоропластика

Корпоропластика з ендокавернозним фаллопротезуванням використовується в важких формах хвороби Пейроні. Операція передбачає висічення бляшки, заміщення її трансплантатом, руйнування кавернозних тіл і встановлення ендокавернозних фалопротезів. Це дуже складний і дорогий метод лікування хвороби Пейроні. Висока вартість даного втручання залежить від ціни на фаллопротези.

Корпоропластика з ендокавернозним фаллопротезуванням

На завершення слід зазначити, що на жаль, на сьогоднішній день ще не винайдено препарату, який міг би ефективно і повністю розчинити фіброзні бляшки Пейроні. Всі консервативні, традиційні методи допомагають дуже слабо, а в деяких випадках взагалі безрезультатні. Лікування в домашніх умовах, народними засобами, як правило, призводить до прогресування захворювання і втрати дорогоцінного часу, тому при наявності симптомів Пейроні потрібно терміново звертатися до лікаря. У сучасному світі урології провідні фахівці прийшли до єдиної думки про те, що найефективнішим методом лікування хвороби Пейроні, є операція. Але операції при хворобі Пейроні повинен проводити хірург-уролог, що володіє знаннями в області мікрохірургії і значним досвідом проведення пластичних операцій.

Хірургічне лікування хвороби Пейроні в Миколаєві проводить хірург-уролог Смерницький Володимир Сергійович. Запис на консультацію за телефонами в контактах.