Імпотенція та Венозний відтік: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияІмпотенція та Венозний відтік: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Імпотенція та Венозний відтік
4.8 (96%) 5 голос[ов]

Еректильна дисфункція (Імпотенція) в даний час набула глобальних масштабів. У сучасному світі, сповненому стресів, різноманітних хвороб і малорухливим способом життя, практично кожен чоловік стикається з порушенням потенції.

Імпотенція

Імпотенція, колись вважалася переважно психологічною проблемою або нормальною частиною процесу старіння. Проте, імпотенція або як її зараз прийнято називати еректильна дисфункція, практично завжди має якусь конкретну причину, яку можна ефективно лікувати. В даний час завдяки сучасним методам діагностики, з’ясувалося, що порушення потенції далеко не завжди є саме психологічним фактором. Велику роль в прояві еректильної дисфункції відіграє порушення судинних механізмів.

Механізми нормальної ерекції

Ерекцію чоловікові забезпечують кілька факторів, до яких відносяться психологічний стан людини, бажання, потяг, збудження. У цьому велику роль відіграє достатній рівень статевих гормонів в крові. Але найголовнішим ланкою в механізмах ерекції є хороший стан судин статевого члена. Саме судини у відповідь на сексуальну стимуляцію створюють необхідний гідродинамічний тиск в кавернозних і губчастих тілах пеніса, що призводить до появи стабільної, стійкої ерекції.

Механізми нормальної ерекції

Судинний компонент при ерекції працює наступним чином. Під час збудження по артеріях відбувається потужний приплив крові до члена, наповнюючи кавернозні тіла, при цьому вени по яких відбувається відтік крові з члена, в більшій частині перекриваються, щоб зберегти еректильний тиск. Процес блокування відтоку крові по венах члена при ерекції є веноокклюзійний механізм. Якщо цей механізм буде порушений, і кров буде занадто швидко відтікати, відбудеться падіння тиску в структурах члена, що призведе до втрати ерекції. Цей патологічний процес називається венозним відтоком статевого члена.

 Процес блокування відтоку крові по венах члена

Венозний відток члена досить поширена проблема, яка призводить до еректильної дисфункції в 50-70% випадків.

Причини виникнення захворювання

Причинами венозного відтоку статевого члена, можуть бути різні порушення в самих венах і в замикальному апараті, який перекриває відтік крові з члена. До таких порушень відносяться:

– Порушення роботи венозних сфінктерів і клапанів;

– В’ялість стінок вен;

– Збільшення кількості шунтів, які скидають кров при ерекції;

– Розширення просвіту вен

– Зниження тонусу сідничного-бульбо-кавернозних м’язів.

До порушень веноокклюзійного механізму і появи венозного відтоку статевого члена приводять такі чинники:

– Гіпогонадизм (Зниження рівня тестостерону в крові);

– Хвороба Пейроні, склероз кавернозних тіл, локальний фіброз білкових оболонок;

– Атеросклероз судин, серцева недостатність, інфаркти, інсульти, гіпертонічна хвороба;

Атеросклероз

– Системні захворювання сполучної тканини;

– Схильність до варикозної хвороби (Варикоз ніг, вен малого таза, геморой та ін.);

– Прийом препаратів, що знижують тиск і зменшують гіперліпідемію;

– Травми члена, яєчок, промежини, тазу, живота;

– Цукровий діабет;

– Онкологічні процеси в малому тазу, подальше оперативне лікування, променева терапія, хіміотерапія;

– Захворювання нервової системи;

– Старіння організму;

– Загальне виснаження організму, різке схуднення і навпаки ожиріння, малорухливий спосіб життя;

– Часте використання ерекційних кілець які підтримують ерекцію, різних стимуляторів потенції;

– Зловживання алкоголем, наркотиками, куріння.

Симптоми і прояви венозного відтоку члена, що приводить до еректильної дисфункції (Імпотенції).

При наявності венозного відтоку, чоловік не може підтримувати достатню пружність статевого члена для здійснення нормального сексуального контакту, що призводить до наступних порушень ерекції:

– У початкових стадіях венозного відтоку під час активної стимуляції члена, ерекція достатня, але як тільки стимуляція припиняється, член відразу ж падає;

– У більш пізніх стадіях повишеного відтоку, ерекція стає слабкою і не досягає потрібної сили для проведення статевого акту. Член падає перед введенням в піхву або ж під час статевого акту;

– Ранкові ерекції стають рідкісними або ж взагалі відсутні;

– Якщо чоловік лежить на спині, а жінка зверху “У позі наїзниці», ерекція швидко зникає;

– При зменшенні рівня тестостерону в крові пропадає бажання, потяг, збудження;

– Статева слабкість призводить чоловіка до комплексу неповноцінності, хронічного стресу, униканню сексуальних контактів;

– Іноді венозний витік супроводжується не тільки послабленням потенції, але і передчасною еякуляцією.

Сучасна діагностика венозного витоку статевого члена

Діагноз венозний відтік ставиться на основі скарг хворого і на результатах обстеження.

У діагностику включають такі лабораторні і апаратні методи дослідження:

– Загальні аналізи крові та сечі;

– Аналіз секрету простати, для виключення простатиту;

– Цукор крові;

– Біохімічні аналізи: Ниркові і печінкові проби, ліпідний профіль, холестерин;

– Рівень статевих гормонів: тестостерону, ФСГ, лютеїнізуючого гормону, пролактину, естрадіолу. При необхідності обстеження рівня гормонів щитовидної залози (Т3, Т4, ТТГ) і надниркових залоз (Кортизол);

– Основним методом дослідження, який підтверджує наявність венозного витоку, є УЗД статевого члена з допплерометрією і допплерографією. Цей метод повністю розкриває стан артеріального припливу і венозного відтоку, необхідного для остаточного встановлення діагнозу;

Сучасне лікування імпотенції в Миколаєві, пов’язане з венозним відтоком члена

У початковій стадії лікування венозного відтоку можна застосовувати консервативну терапію і фізіопроцедури.

Медикаментозне лікування включає в себе призначення:

– Інгібіторів фосфодіестерази-5 (Віагра, левітра, сіаліс, зідена);

– Призначення препаратів що містять тестостерон (Сустанон, омнадрен, тестостерон пропіонат, Андрожель);

– Препарати на основі Трибулусу (Трібестан, трібустім, трібулус, трібекс, салютріб);

– Венотоникі (Флебодіа-600, Нормовен, ескузан, детралекс, диосмин);

– Фізіопроцедури (Вакуумна помпа, ЛЛОД терапія, Лазер, лазерофорез, УВЧ, Магніт, Ультразвук, ударно-хвильова терапія).

Лікування еректильної дисфункції консервативними методами далеко не завжди приводить до бажаного результату, тобто відновленню постійної нормальної потенції. Порушена робота веноокклюзивного механізму і подальший венозний відтік вкрай важко піддається медикаментозному і фізіотерапевтичному лікуванню. Ці методи використовуються, тільки, як початкова терапія «Першої лінії».

На даний час наука і практика показали, що найбільшу результативність, більше 80% відновлення еректильної функції при венозної відтоку, дає тільки оперативне лікування.

Операції, спрямовані на усунення патологічного венозного відтоку статевого члена

У Миколаєві ми амбулаторно проводимо малоінвазивні операції по усуненню підвищеного відтоку з вен члена, застосовуючи сучасну мікрохірургічних техніку. Операції спрямовані на лігування вен статевого члена, що тягне за собою відновлення хорошої потенції.

По суті лігування, це перев’язка і розсічення вен статевого члена, за якими відбувається патологічний скид венозної крові. Операція проводиться в стерильних умовах, під місцевою, безкровною анестезією. У основи члена, біля лобка, в пенопубікальном кутку проводиться мікророзріз шкіри, виділяються поверхневі і глибокі вени. Потім в залежності від ступеня венозної відтоку необхідні вени перев’язуються і перетинаються.

 Операція по усуненню патологічної венозної витоку статевого члена

Після чого на рану накладається косметичний шовний матеріал і наклеюється асептична пов’язка. Операція проводиться настільки безболісно і комфортно, що пацієнт відразу може їхати додому.

Після лігування вен члена, потужний, артеріальний приплив крові до пеніса зберігається, швидкий витік по венах припиняється, відновлюється, стійка, пружна ерекція.

Якщо чоловік крім венозного відтоку страждає ще й передчасною еякуляцією, то лігування вен, можна поєднувати з операцією по денервації головки статевого члена. А також за бажанням пацієнта можна провести кругове висічення крайньої плоті і пластику вуздечки.

І на завершення потрібно відзначити, що операція з лігування вен члена, хоч і не є великим втручанням, але вимагає від уролога великого мікрохірургічного досвіду, ретельності, точності і знань анатомічної будови судин статевого члена. Всі ці умови, забезпечують хороші післяопераційні результати по відновленню потенції.

Статтю підготував мікрохірург-уролог Смерницький  Володимир Сергійович

 Якщо вас зацікавила операція «Лігування вен статевого члена», спрямована на відновлення потенції, можна записатися до уролога на консультацію за телефонами, вказаними в контактах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *