Доплерографія судин статевого члена в Миколаєві

Уролог в МиколаєвіДиагностикаДоплерографія судин статевого члена в Миколаєві
Категории: УЗД і Доплер
Опубліковано: 26.07.2019
Доплерографія судин статевого члена
5 (100%) 1 голос[ов]

Що таке доплерографія судин статевого члена – це ультразвукове дослідження кровоносних судин статевого члена чоловіка, за допомогою доплера статевого члена – вбудованої функції на будь-якому сучасному апараті ультразвукової діагностики. Австрійський фізик Доплер ще в дев’ятнадцятому столітті описав явище зміни частоти і довжини хвилі в залежності від руху. Сучасна медицина активно використовує цю безпечну і змістовну методику. Доплер апарату робить заміри, порівнюючи з нормальними показниками, і видає результат відразу після маніпуляції. Ще один істотний плюс – немає ніяких протипоказань.

Доплерографія судин статевого члена

Доплерографія – це по суті той же УЗД, яке вивчає рух крові по судинах. Апарат фіксує швидкість кровотоку, діаметр просвіту, звивистість, товщину стінок судин. Порівнюючи результати з нормальними показниками, лікарю неважко зробити діагностику і визначити тактику лікування.

Для чого проводиться доплерографія

У сучасній медицині цей метод візуалізації судинних захворювань застосовується для дослідження вен і артерій, шиї та головного мозку, нирок, серця, нижніх кінцівок при варикозній хворобі. Всім вагітним жінкам призначається доплерографія на 32-му тижні вагітності для контролю матково-планцентарного кровотоку у плода.

До андролога або уролога звертаються чоловіки з проблемами розладу ерекції (еректильною дисфункцією). Ультразвукова доплерографія судин статевого члена дозволяє отримати повну інформацію про стан судин і вкаже на причину імпотенції у чоловіків. Лікар відстежує на моніторі будову, структуру судин, їх прохідність, характер кровотоку, вимірює судинний тиск, швидкість руху еритроцитів по руслу судини, дозволяє виявити клапанну недостатність і наявність атеросклеротичних бляшок.

Показання до доплерографії статевого члена

Еректильною дисфункцією страждають достатньо багато чоловіків різного віку. Проблема ця делікатна, тому до уролога звертається лише кожен п’ятий. І необов’язково має місце психогенний фактор. Негативні зміни в судинах статевого члена в 70% випадків є наслідком загального патологічного стану. Гіпертонія, цукровий діабет і куріння – головні вороги чоловічої імпотенції. Оскільки механізм виникнення ерекції заснований на перерозподілі крові в пенісі, швидше за все лікар насамперед направить чоловіка на ультразвукову доплерографію.

Крім порушення ерекції приводом провести діагностику судин статевого члена будуть скарги на:

Ще одним показанням до доплерографії статевого члена являються, стани після травм і пошкоджень в області статевих органів, сторонні тіла в сечівнику.

Як підготуватися до доплерографії

Сама процедура займає не більше півгодини. Перед обстеженням особливої ​​підготовки не потрібно. Чоловікові досить ретельно помити область паху. Напередодні УЗ-діагностики неможна приймати алкогольні напої. Сечовий міхур не повинен бути порожній.

Як проводиться доплерографія судин статевого члена

Ультразвукова діагностика заснована на вимірі різниці площі кавернозних тіл у спокійному стані і в фазі збудження. Цей показник покаже, як кров наповнює статевий член. Вимірювання швидкості кров’яного потоку роблять кожні 5 хвилин згідно еректильних фаз. Показник PI дає оцінку швидкості кровотоку. Перший вимір виробляють в спокійному стані. Другий – під час ерекції. Для цього чоловікові пропонують випити силденафіл і подивитися фільм еротичного характеру. Мануальний спосіб теж вітається. Якщо ж пацієнт не може розслабитися, йому роблять укол судинорозширювальних препаратів. Ерекція при цьому тримається до 4-х годин. За допомогою спеціального датчика, андролог робить такі необхідні вимірювання:

  • Індекс пульсації (норма 7-13):
  • Індекс резистентності (RI) (норма – 1,0);
  • Найвища систолічна швидкість в глибоких артеріях (норма 40-50 см / с);
  • Кінцева діастолічна швидкість (норма 4-5 см / с);

Третє принципове вимірювання швидкості кровотоку роблять після спаду ерекції. Норма – не більше 10 см/с.

Доплерографія судин статевого члена – доступний вид діагностики. Не важко буде знайти медичний центр в Миколаєві, де можна її пройти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *