Викривлення статевого члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияВикривлення статевого члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Викривлення статевого члена
5 (100%) 7 голос[ов]

Вроджене викривлення члена є патологією, яка закладається в утробі матері. Під час вагітності деякі фактори, такі як, стреси, недосипання, віруси, бактерії, куріння, алкоголь, можуть порушувати правильну закладку статевої системи чоловіка. При народженні викривлення члена виявити неможливо тому, що ще немає нормальної ерекції. Звичайно, бувають такі вроджені захворювання, як гіпоспадія і епіспадія, при яких можна припускати наявність викривлення пеніса, але ці проблеми усуваються в дитинстві.

Молоді люди починають помічати і приділяти велику увагу викривленню члена під час статевого дозрівання, особливо коли починаються перші акти мастурбації. Якщо викривлення невелике це не сильно відбивається на статевому житті і психологічному стані підлітка. Але якщо девіація члена значна, то чоловік дуже гостро переживає такий стан. Якщо нічого не робити може сформуватися комплекс неповноцінності, що призведе до хронічного стресу, депресії, страху інтимної близькості і порушення потенції.

Член може викривлятися в різні боки і повертатися навколо осі.

Варіанти викривлення члена (Фото)

Викривлення члена вниз (вентральне)

Викривлення члена вниз                   вентральне Викривлення члена

Викривлення члена вліво (бокове латеральне вліво)

Викривлення члена вліво

Викривлення члена вправо (бокове латеральне вправо)

Викривлення члена вправо

Викривлення члена вгору (дорсальне)

Викривлення члена вгору

Викривлення члена з поворотом (ротацією) навколо своєї осі

Викривлення члена з поворотом

Які причини ведуть до даної проблеми

1. Основна причина зміни геометрії члена це недорозвинення білкової оболонки і кавернозного тіла однієї зі сторін. Якщо недорозвинення з правого боку, член буде викривлятися вправо, якщо зліва, то вліво.

2. Інша причина стосується викривлення члена вниз. У даній ситуації велику роль відіграє як вкорочення уретри (гіпоплазія), так і коротка, хорда, яка розташовується між уретрою і кавернозними тілами від головки до основи члена.

гіпоплазія

3. До викривлення головки члена вниз, як правило, призводить коротка вуздечка. Але ніколи не можна відкидати попередній варіант, коли з укороченою вуздечкою поєднується коротка уретра і наявність щільної хорди.

коротка вуздечка

4. Недорозвинення фасцій члена, якої-небудь зі сторін, їх натяг призводить до появи кривизни.

Чоловіка при вродженій девіації пеніса, перш за все, турбує вид викривленого члена, це перше, що він зауважує під час статевого дозрівання. Кожен підліток тремтливо ставиться до естетичного вигляду своїх статевих органів якщо член викривлений це може стати непереборною перешкодою до вступу в інтимне життя, в зв’язку з незручністю перед прекрасною половиною. Деякі чоловіки переборюють своє горе, маючи, викривлення і починають статеве життя, але якщо кривизна значна, чоловік при перегині може відчувати біль в члені, незручність, дискомфорт це призводить до синдрому очікування невдачі. У свою чергу, жінка, перебуваючи в інтимній близькості з чоловіком, що страждає викривленням члена також відчуває біль у піхві і в ряді випадків відмовляється від подальших статевих контактів.

Ступені викривлення члена

 1. Викривлення 10-15 градусів вважається незначним, з такою патологією можна жити нормальним статевим життям, і корекція в цьому випадку не потрібна. Чоловіка може турбувати тільки вид нерівного члена, але це вирішується психологічним консультуванням у андролога;
 2. Викривлення члена 15-40 градусів є середнім показником. У разі такої девіації чоловіка турбує естетичний вигляд пеніса. Під час статевого контакту доводиться пристосовуватися, щоб не доставляти дискомфорт партнерці і собі. Якщо всеж фрікції приносять біль і незручності при кожному контакті, є показання до оперативної корекції;
 3. Викривлення 40-60 градусів вважається значним. При такій девіації статеві контакти скрутні. Нормальне інтимне життя практично неможливе. Чоловіки засмучені, пригнічені, перебувають в депресії.
 4. Викривлення статевого члена більше 60 градусів. Член практично згортається в кільце. Статеві акти абсолютно неможливі. Тільки операція з усунення викривлення члена зможе допомогти чоловікові стати повноцінним.

Вроджене викривлення члена може призвести до деяких ускладнень, таким як:

 • Перелом члена в зв’язку з перегином;
 • Локальний фіброз, як результат постійної травматизації білкових оболонок;
 • Вивих члена і головки.

Диференціювати вроджене викривлення члена необхідно з:

 • Хворобою Пейроні (фібропластичною індурацією);
 • Локальним фіброзом.

Діагностика вродженого викривлення статевого члена

 1. Опитування пацієнта. Під час консультації чоловік відзначає викривлення члена з дитинства або підліткового віку, без будь-яких причин і перенесених травм.
 2. Надання фото викривленого статевого члена в стані ерекції з різних ракурсів, зверху, знизу, зліва, справа. Фото відкриє лікарю основну інформацію про ступінь викривлення. Діагностика викривлення члена з фото зручна тим, що пацієнт, перебуваючи в іншому місті, може проконсультуватися з урологом по електронній пошті чи по месенджеру (Вайбер, телеграм, ватсап). А лікар, в свою чергу, визначає, який метод усунення викривлення члена застосувати в конкретному випадку.
 3. Пальпація статевого члена проводиться для виключення наявності фіброзних бляшок в області кавернозних тіл.
 4. УЗД члена і Допплер виключають хворобу Пейроні і локальний фіброз, а також показують стан кровотоку в члені.
 5. У рентгені, комп’ютерної томографії, МРТ немає особливої необхідності, ці методи цінніше для діагностики хвороби Пейроні і локального фіброзу.
 6. Загальні скринінгові обстеження, такі як: Загальний аналіз крові і сечі, цукор, Флюорографія (ФГ), РВ (RW), біохімія, коагулограма, ЕКГ, необхідні тільки в разі підготовки до оперативного лікування викривлення.

Лікування вродженого викривлення статевого члена може бути виключно шляхом пластичної операції. Інші методи, такі як екстендер, вакуумна помпа, джельк абсолютно неефективні, і вирівняти член в домашніх умовах не допоможуть. Ці методи тільки заберуть час і кошти.

Операція по виправленню викривлення статевого члена

Для випрямлення члена застосовуються різні модифікації операції Несбіта. У класичному варіанті операція Несбіта дещо застаріла, оскільки передбачала порушення цілісності білкової оболонки шляхом висікання овальних отворів і потім зшивання країв, тим самим випрямляючи член. Але така методика була занадто травматичною як для самої білкової оболонки, так і для кавернозних тіл, судин і нервів. Тому операція Несбіта в сучасній урології зазнала значних змін, стала менш травматичною і набула нових модифікацій. Основна операція, яка використовується урологами для вирівнювання вродженого викривлення члена це плікація білкової оболонки (гофрування, дуплікатура).

операції Несбіта

Пликація білкової оболонки проводиться під спинно-мозковою анестезією. Проводиться круговий  розріз шкіри під головкою, яка зрушується до основи, потім обережними рухами розсікаються фасції, виділяються судини і нерви, вони відводяться від білкової оболонки. Створюється штучна ерекція. Суть методу полягає в інвагінаціі і стягуванні білкової оболонки шляхом накладення не розсмоктувального, м’якого, міцного шовного матеріалу з протилежного боку від викривлення, тим самим випрямляючи статевий член. За бажанням пацієнта операцію можна закінчити обрізанням крайньої плоті і пластикою вуздечки.

 Схема члена до і після обрізання     викривлення члена до і після операції   Результат випрямлення члена

У своїй практиці я завжди використовую перевірений європейський матеріал, який при натягу руками не рветься і після операції не відчувається під шкірою. Нитка, яка залишилася після операції, я віддаю пацієнтові, щоб чоловік міг сам переконатися в міцності матеріалу, який використовували під час операції.

Потрібно відзначити, що операція з усунення викривлення статевого члена, досить кропітка і складна, тривалість її від 1,5 до 3 годин в залежності від складності. Щоб результат операції в повній мірі влаштовував чоловіка, проводити оперативне втручання повинен хірург-уролог, що спеціалізується в області в пластичної мікрохірургії.

Якщо у вас виникли питання з проблемі викривлення члена, консультації проводить уролог-андролог вищої категорії Смерницький Володимир Сергійович за телефонами вказаними в контактах.Симптомы заболевания:

Біль в члені, Кривий член