Гіпертрофія крайньої плоті: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияГіпертрофія крайньої плоті: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Гіпертрофія крайньої плоті
4.8 (96.67%) 6 голос[ов]

Гіпертрофія крайньої плоті – це надлишок шкіри навколо головки, такий стан не є захворюванням і розглядається, як вроджений естетичний дефект. При гіпертрофії плоть виглядає довгою і великою, утворюючи на кінчику пеніса, так званий «Хоботок крайньої плоті».

Гіпертрофія крайньої плоті

Але, не дивлячись на те, що довга крайня плоть є варіантом норми, багато чоловіків, маючи таку особливість, стикаються з великою кількістю неприємних проблем, до яких вона призводить.

Ускладнення і негативні наслідки

У зв’язку з тим, що при гіпертрофії крайньої плоті, навколо головки занадто багато шкіри це призводить до незручностей під час статевих контактів. Довга крайня плоть часто натирається, запалюється, опухає, набрякає і тріскається, що призводить до додаткових негативних симптомів, таких як свербіж, дискомфорт, біль і печіння. Якщо на крайній плоті з’являються тріщини, вона починає рубцюватися, що виливається в утворення рубцевого фімозу.

 навколо головки багато шкіри

Також через велику крайню плоть між головкою і плоттю утворюється практично закритий простір, так званий «Закритий препуціальний мішок». У цьому просторі накопичуються патогенні бактерії, гриби і віруси, приводячи до дисбіозу препуціального мішка. Життєдіяльність мікробів в препуціальному мішку підтримують, такі фактори як, темрява, тепло і вологість, а поживними факторами для них є утворення смегми і потрапляння сечі під крайню плоть. Всі ці умови є сприятливими для розмноження мікроорганізмів під крайньою плоттю, що з часом призводить до баланопоститу, запалення головки і плоті. Але агресивна мікрофлора не обмежується тільки головкою члена, через гіпертрофію крайньої плоті і близкість зовнішнього отвору уретри, бактерії закидаються в сечовивідний канал, потім потрапляють в передміхурову залозу, викликаючи відповідно уретрит і в’ялопротікаючий  простатит.

Закритий препуциальний мішок

Довга крайня плоть, хоч і є варіантом норми, але багато чоловіків і жінок розцінюють гіпертрофію плоті, як косметичний дефект, який виглядає не естетично. Особливо проблематично при довгій крайній плоті використовувати презерватив, який постійно сповзає і заважає сексуальним контактам.

Фото прикладів гіпертрофії крайньої плоті з особистого архіву уролога Смерницького В.С.

 

Як позбутися від великої крайньої плоті.

Існує два види операцій, які прибирають таку проблему, як гіпертрофія крайньої плоті, це часткове і повне обрізання.

Методика перша

Часткове обрізання крайньої плоті, передбачає видалення невеликої ділянки шкіри, саме тієї частини, яка хоботоком звисає з кінчика члена. Ця операція вимагає від лікаря-уролога, мікрохірургічних навичок і значного досвіду в сфері пластичної урології. Така, начебто нескладна на перший погляд операція, при неправильному виконанні може привести до рубцевого фімозу і повторної операції.

Часткове обрізання крайньої плоті

Методика друга

Класичне кругове висічення крайньої плоті, полягає в повному видаленні плоті, з метою оголити головку і усунути негативні чинники, що сприяють розвитку дисбіозу препуціального мішка. Після обрізання на голівці постійно підтримується чистота і гігієна, що запобігає розвитку негативної мікрофлори.

Класичне кругове висічення крайньої плоті

 

І наостанок потрібно сказати, що гіпертрофія крайньої плоті, начебто нешкідлива особливість будови шкіри члена, але з часом цей дефект може привести к достатньо підступним захворюванням, які принесуть чоловікові чимало проблем. Якщо ви відчуваєте, що довга крайня плоть вам заважає, краще проконсультуватися з урологом, не допускаючи можливих ускладнень.

Статтю підготував мікрохірург-уролог Смерницький Володимир Сергійович.

Будь-які питання з даної проблеми можна задавати доктору на форумі або за телефонами, вказаними в контактах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *