Біопсія простати у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіДиагностикаБіопсія простати у Миколаєві
Категории: Інструментальна діагностика
Опубліковано: 26.07.2019
Біопсія простати
5 (100%) 1 голос[ов]

Біопсія простатиПередміхурова залоза або простата – важливий орган статевої системи чоловіка, в якому виробляється специфічний секрет для сперми. На жаль, рак простати займає третє місце по частоті онкологічних захворювань у чоловіків. Розвиток хвороби відбувається протягом багатьох років, не виявляючи ніяких симптомів. Однак аналіз крові і огляд уролога побічно вкаже на загрозу розвитку цього важкого захворювання.

Біопсія простати – це важливий етап для виявлення новоутворень цього органа і запобігання фатальних наслідків.

Ця амбулаторна процедура гістологічно підтвердить або спростує наявність пухлини, покаже її розмір і розташування. Спираючись на висновок цитологічної лабораторії, лікар вибере тактику лікування. В ході біопсії простати з органу витягується біоматеріал, розшифровується, ставиться або уточнюється остаточний діагноз. Таким чином, біопсія передміхурової залози проводиться пацієнтам з підозрою на рак простати.

Для чого робиться Біопсія простати

На ранній стадії раку передміхурової залози в крові чоловіка підвищується кількість відповідного антигену ПСА (простат-специфічний антиген). Якщо при огляді уролог виявив ще і патологічні вузли, припухлості або ущільнення в області простати, пацієнта обов’язково попросять зробити біопсію простати, щоб з’ясувати причину цих відхилень. Саме такі показники сигналізують про початок онкологічного захворювання. Якщо вчасно не вжити заходів, з часом додадуться неприємні симптоми:

– Хворобливе і часте сечовипускання;

– Домішки гною і крові в сечі;

– Болі в спині, стегнах, тазу.

Для чого робиться Біопсія простати

За результатами біопсії простати дігностуються і інші захворювання статевої сфери чоловіка, такі як:

– Аденоз

– Фіброз

Гострий простатит

– Простатична інтраепітеліальна неоплазия

– Гранульоматозне запалення та інші.

Лікування цих важких захворювань хірургічним або гормональним способом призводить до порушення еректильної функції і настанню імпотенції.

Біопсія простати, показання

У сучасній медицині показаннями до біопсії передміхурової залози стануть наступні фактори:

– Аналіз крові показав підвищення рівня ПСА від 4 нг / мл і вище. При цьому відношення вільного ПСА до загального зменшився до 18% і нижче;

– Пальцеве дослідження виявляє патологію в простаті;

– По УЗД в периферичній частині простати, визначаються анехогенні, гіперехогенні і змішані, неоднорідні зони.

У деяких випадках лікар призначає біопсію передміхурової залози повторно, якщо:

– Рівень ПСА продовжує зростати;

– Рівень ПСА зберігається, підвищеним незважаючи на лікування;

– У співвідношенні, продовжує зменшуватися вільний ПСА до загального ПСА;

– Перша біопсія простати виконана невдало (наприклад, недостатня кількість взятих зразків матеріалу).

Які методики Біопсії простати існують

Техніка біопсії простати, полягає в тому, щоб взяти стовпчики тканини простати, послідовно охоплюючи всю передміхурову залозу, включаючи підозрілі ділянки. Уролог контролює процес за допомогою ультразвукового датчика. Методики процедури, яку проводять у великих діагностичних центрах України, відрізняються кількістю проколів і місцем доступу до досліджуваного органу. Лікуючий лікар прийме рішення про доцільність тієї чи іншої методики. При цьому він враховує обсяг передміхурової залози, рівень ПСА за аналізом крові, загальний стан пацієнта.

Трансректальная методика – найбільш поширена методика проведення біопсії передміхурової залози в медичних центрах України. Вона проводиться за допомогою біопсії маніпулятора і тонких голок.

Кількість проколів – від 8 до 12. Ефективна при обсязі передміхурової залози понад 50 кубічних міліметрів і невисокому рівні ПСА.

Троакарна біопсія простати (чрезпроміжинна) використовується в разі, якщо за показаннями неможливо провести потрібний біопсійний інструмент ректально. Наприклад, при видаленні частини прямої кишки, звуження ануса. При цьому голка біопістолета вводиться через надріз в зоні промежини.

Фьюжн-біопсія. Більш повну картину дає тривимірне зображення залози за допомогою знімків МРТ. Скановані знімки накладаються один на інший. З їх допомогою проводить забір матеріалу, уролога легше досліджувати віддалені ділянки простати. Стандартна кількість проколів при фьюжн біопсії до 18.

 

 Фьюжн-біопсія

 

Найбільш болючою є аспіраційна біопсія простати. Вона виконується під місцевим наркозом і використовується для швидкої діагностики.

Сатураційна техніка біопсії простати вважається найбільш передовою і інформативною, біопти витягуються з 24 точок.

Як підготуватися до біопсії простати

Щоб результати біопсії простати були достовірними, потрібно правильно підготуватися:

– За 7 днів до маніпуляції припинити прийом препаратів, що впливають на коагуляцію крові;

– За 3 дні не приймати будь-які протизапальні засоби;

– Увечері напередодні і вранці перед процедурою поставити очисну клізму;

– Вранці можна пити тільки воду;

– Щоб виключити запалення, лікар запропонує прийняти антибіотик перед і після маніпуляції.

Норми і відхилення

Після проведення процедури біопсії простати чоловікові рекомендується на тиждень обмежити статеве життя і будь-яку фізичну роботу, уникати перегріву і переохолодження. Потрібно бути готовим до того, що протягом трьох днів можуть виникати болі в місці уколів, в сечі і калі будуть домішки крові. Вважається також нормою, коли після біопсії кров в невеликій кількості спостерігається і в спермі.

Не виключено, що після біопсії передміхурової залози можуть розвинутися ускладнення. Підвищення температури, лихоманка, постійні болі внизу живота, кровотечі з прямої кишки сигналізують про виниклі ускладнення після дослідження. Потрібно терміново звертатися до уролога також, якщо після 8 годин після операції не було сечовипускання.

Де проводиться Біопсія простати у Миколаєві

Зробити біопсію простати в Миколаєві можна, звернувшись до уролога за телефонами:

+38 (067) 181-69-86

+38 (093) 994-92-48

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *