З'явилися Жовті віділення під голівкою члена

Уролог в МиколаєвіСимптомиЗ'явилися Жовті віділення під голівкою члена
Знайдено захворювань: 1. Операцій: 1. Процедур: 0. Діагностичних методів: 6. Питань від пацієнтів: 0.

Для чоловіків типово ігнорувати незначні проблеми зі здоров'ям. Але це іноді може привести до неприємних наслідків. Сьогодні ми поговоримо про те, як важливо звернутися до лікаря, якщо ви помітили жовті виділення з члена. Зі статті ви дізнаєтесь, про що може говорити цей симптом, які наслідки бувають у безтурботного ставлення до нього, як лікар може допомогти в цій ситуації.

Загальна симптоматика

У нормі і в спокійному (не збудженому) стані у чоловіків виділень немає. При цьому під шкірою крайньої плоті (препуції) виробляється і накопичується секрет, який захищає голівку від тертя, полегшує її вивільнення. Однак він не залишає слідів на білизні, не виходить краплею при натисканні.

Залежно від причини, з цим симптомом можуть бути наступні прояви:

 • Сверблячка різної інтенсивності;
 • Печіння, різь або біль при сечовипусканні;
 • Хворобливі відчуття внизу живота;
 • Неприємні відчуття при статевому акті аж до втрати еректильної функції.

Що ж викликає поява жовтих рясних виділень під або з головки члена?

Типові захворювання

Хоча список набагато ширше, я ознайомлю вас з двома найпоширенішими хворобливими станами з таким симптомом.

Гострий баланопостит

Це запалення крайньої плоті і головки, яке супроводжується болем, труднощами вивільнення. Через звуження просвіту ускладнюється гігієнічний догляд, в препуції накопичується смегма і гній. У підсумку виходить сприятливе середовище для розмноження умовно-патогенної флори. Найчастіше гостре запалення головки та крайньої плоті викликають дріжджовими грибами роду Candida.

Супроводжується такий стан сверблячкою, болісністю і запаленням. Із зовнішніх проявів спостерігається набряклість, почервоніння, з члена можуть з'явитися виділення жовтого кольору.

Гонорея

Це венеричне захворювання, яке в народі відоме як гонорея. Воно передається статевим шляхом і розвивається досить швидко. Перші вісники хвороби - це різь і біль при сечовипусканні з появою жовтих виділень з уретри.

Хвороба протікає гостро, супроводжується набряком і почервонінням області навколо уретри. Може спостерігатися епідидиміт - запалення придатка яєчка, що супроводжується його збільшенням і болем в мошонці.

Діагностика

Оскільки чинників, які здатні спровокувати жовті дивні виділення, багато, лікар уролог обов'язково проводить комплексне обстеження.

Воно включає в себе:

 • Огляд пацієнта. Доктор оцінює стан шкірних покривів, область поразки, його ступінь. Також збирається анамнез: з'ясовується спосіб життя хворого, інтимні зв'язки, момент виявлення захворювання;
 • Мазок. Забір вмісту уретри дозволяє визначити склад флори, кількість патогенів, їх види. Навіть якщо мова не йде про венеричне захворювання, це допоможе підібрати оптимальне лікування для нормалізації природньго бактеріальної середовища;
 • Посів виділень з препуція. Він може відрізнятися за своїм складом від мазка уретри, тому забирається і вивчається окремо.

Що буде, якщо не лікувати?

При відсутності своєчасного лікування може розвитися одне чи відразу кілька ускладнень:

 • Фімоз - звуження крайньої плоті до такої міри, що голівка вже не зможе вивільнитися або цей процес буде доповнюватися дискомфортом і болем;
 • Дисбіоз препуціального мішка. В цьому випадку під клаптем шкіри, що покриває головку, порушується баланс флори, розвиваються великі колонії патогенів. Це не тільки погіршує стан, але може служити підставою для поширення мікробів в уретру і простату;
 • Уретрит - запалення сечовипускального каналу, яке супроводжується болем, набряком, почервонінням, сверблячкою;
 • Простатит - запальне ураження передміхурової залози, яке супроводжується статевою дисфункцією, болісними відчуттями в нижній частині живота, утрудненням і болем при сечовипусканні.

Тепер ви розумієте, що жовті або інші незвичні виділення з пеніса - це серйозно. Але при своєчасному лікуванні проблема усувається без неприємних наслідків.

Що робити, якщо лікар пропонує операцію?

Іноді таке рішення найдоцільніше, особливо якщо мова йде про не зовсім розвиненому фімозі. Обрізання крайньої плоті - це проста, але ефективна процедура. Проходить вона під місцевою анестезією і вважається малоінвазивною. Загоєння йде швидко, без ускладнень, при цьому немає необхідності знаходитися в стаціонарі - після операції хворий може відправлятися додому.

Таким способом можна швидко вирішити такі проблеми, як баланопостит, розростання рубцевої тканини, зрощення препуція з головкою. Досить слідувати рекомендаціям лікаря-уролога, і вже через кілька днів ви зможете повернутися до повноцінного життя, в тому числі інтимного.

Симптом описав лікар-уролог Смерницький В.С.