Гонорея (Трипер): ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияГонорея (Трипер): ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Статеві інфекції
Опубліковано: 08.07.2019
Гонорея
5 (100%) 9 голос[ов]

Гонорея (Трипер) – це венеричне захворювання, що передається виключно статевим шляхом від людини до людини, і що викликає гнійне запалення статевих органів, що призводить до серйозних ускладнень. Збудником гонореї є досить агресивна, внутрішньоклітинна бактерія, іменована гонококк (Neisseria gonorrhoeae). Найчастіше гонореєю хворіють особи, які мають випадкові або непостійні статеві зв’язки без презерватива.

 гонокок Гонорея фото

Трипер передається від хворої людини до здорової більш ніж в 90% випадків. Імунітет після гонореї не зберігається, тому захворіти за життя можна кілька разів. Гонококи потрапляють в статеву систему внаслідок вагінального, орального і анального статевих контактів. Як правило, після зараження гонореєю симптоми починають проявлятися з 4-го по 10-день, цей період називають інкубаційним.

Гонорея може бути:

– Свіжою

– Гострою

– Підгострою

– Торпидною (Млява або стерта)

– Хронічною

– Латентною (Прихованою)

– Недолікованою

Свіжа гонорея– це форма захворювання від початку зараження до появи перших симптомів, таку форму ще називають інкубаційним періодом.

Гостра гонорея у чоловіків з’являється від 4 до 14 дня з моменту зараження і проявляє себе, наступними симптомами:

Спочатку у чоловіків з’являється дискомфорт, свербіж, печіння в уретрі. Сечовипускання стає прискореним і болючим, зовнішній отвір уретри гіперемованим. Через 1-2 дня з уретри з’являються в’язкі, густі, рясні, жовті виділення з зеленуватим відтінком.

 гнійні виділення при гонореї

Хворий відчуває біль внизу живота і промежині, а також болючість при натисканні на сечовивідний канал з виділенням краплі гною. З’являється паховий лімфаденіт, лімфовузли збільшуються і болять. Сеча стає каламутною, якщо подивитися на світло в ній можна побачити, плаваючі уретральні нитки і слиз.

До ранніх ускладнень гострої гонореї відносяться:

Гострі

– Уретрит і колликуліт;

– Простатит;

– Цистит;

– Везикуліт;

– Баланопостит;

– Епідідіміт і орхоепідідіміт;

 епідідіміт фото

– Абсцес простати.

До пізніх ускладнень гострого трипера у чоловіків відносяться:

Хронічні

– Уретрит і коллікуліт;

– Простатит;

– Везикуліт;

– Баланіт і постит;

– Епідидиміт;

– Фунікуліт;

– Стриктура уретри;

– Чоловіче безпліддя.

Підгостра гонорея протікає з малопомітними проявами симптомів, хворий може періодично відчувати свербіж і дискомфорт в уретрі. Іноді з’являються незначні каламутні виділення. Вранці зовнішній отвір уретри склеюється гноєм. У сечі визначаються плаваючі слизові і гнійні нитки. Загострення гонореї в підгострій формі, найчастіше відбувається під впливом алкоголю, солоної, копченої, гострої їжі, статевих надмірностей. Згодом стадія загострення змінюється фазою ремісії.

Торпидная форма гонореї протікає практично безсимптомно, викликає ускладнення і часто перетікає в хронічну стадію.

Хронічна гонорея розвивається в тому випадку, якщо хвороба протікає більше двох місяців. Це найважча стадія. Хронічна форма вражає очі, ротоглотку, кишечник, суглоби, нервову і серцево-судинну системи.

Діагностика гонореї в Миколаєві

У наш час в Миколаєві є найсучасніші методи діагностики трипера, як гострого, так і хронічного. Виявлення гонореї відбувається за наступним принципом: для дослідження беруться виділення з уретри, прямої кишки, очей. Якщо виділення мізерні, то з каналу і прямої кишки проводяться зіскрібки.

До методів діагностики гонореї, відносяться:

– Бактеріоскопія- визначення наявності гонококів в мазках під мікроскопом;

– Посів виділень на штучні поживні середовища;

 Посів на гонорею

– ПЛР діагностика, визначає ДНК гонококів в соскобах;

– Імунофлюоресцентний та імуноферментний методи використовуються досить рідко;

– У домашніх умовах трипер діагностується проведенням експрес-тесту, але 100% підтвердження або спростування хвороби він не дає. Принцип дії експрес-тесту такий же, як і у тесту на вагітність.

Важливо розуміти, що гонорея може передаватися в поєднанні з іншими статевими захворювань, такими як: трихомоніаз, кандидоз, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, вірус папіломи людини (ВПЛ), генітальний герпес, гепатити В і С, сифіліс, ВІЛ. У зв’язку з чим, обстеження пацієнта з гонореєю потрібно направляти і на інші ЗПСШ.

Лікування гонореї в Миколаєві сучасними методами.

Основним лікуванням трипера є антибіотикотерапія. Нижче наведу приклади антибактеріальних препаратів, які згубно діють на гонококи.

Лікування гонореї фото

Група фторхінолонів: Офлоксацин, ципрофлоксацин (Ципробай), ломефлоксацин, левофлоксацин (Таванік), моксифлоксацин (Авелокс).

Група цефалоспоринів, в наш час частіше використовуються 3 і 5 покоління даних препаратів: цефотаксим, цефтриаксон, цефтазидим, цефпиром, цефіпім, цефтобіпрол, цефтаролім, цефтолозан.

Із сучасних пеніцилінів використовують препарати що містять клавуланову кислоту, такі як Флемоклав солютаб, амоксиклав. Потрібно враховувати, що препарати групи пеніцилінів не діють на приховані інфекції, тому в лікуванні трипера використовуються рідко.

З групи тетрациклінів найчастіше використовується ефективний доксициклін (Доксибене, Юнідокс-солютаб), його рекомендується застосовувати якщо гонорея передалася в комплексі з мікст-інфекціями.

Група макролідів: азитроміцин (Сумамед), кларитроміцин (Клацид), джозаміцин (Вільпрафен).

Лікування гонореї рекомендується прикривати протитрихомонадними препаратами, такими як метронідазол (Трихопол), орнідазол (Тіберал), секнідазол (Секнідокс), тинідазол (Фазижин).

Також в терапії трипера рекомендується використовувати імуностимулятори, полівітаміни, ферменти, біостимулятори (алое, простатилен, лідаза).

При ускладненнях гонореї в лікування необхідно включати фізіотерапію (Лазер, магніт, електрофорез, діатермія, фонофорез, термотерапія).

І на завершення, потрібно сказати, що гонорея це підступне захворювання. У наш час гострих випадків захворювання стає все менше в зв’язку з великим, неправильним використанням антибіотиків. Зараз гонорея частіше набуває приховані, стійкі до лікування форми, які практично нічим не проявляються. Наслідки не виявленого, або недоліковані трипера можуть привести до хронічних, невиліковних захворювань, а найгірше, то що, гонорея призводить до безпліддя. Завжди необхідно пам’ятати про профілактику гонореї і використовувати презерватив. Якщо все-ж таки статевий контакт був незахищеним, відразу потрібно піти в туалет і помочитися, є велика ймовірність, того що гонококи з уретри змиє потік сечі і гонорея не розвинеться. Якщо ви ведете активне статеве життя з різними партнерами, рекомендую систематично обстежуватися на захворювання, що передаються статевим шляхом. У Миколаєві обстеження на ЗПСШ можна пройти, звернувшись до мене за телефонами, вказаними в контактах.

Статтю підготував уролог в Миколаєві Смерницький Володимир Сергійович