Спермограма, норми і показники

Уролог в МиколаєвіДиагностикаСпермограма, норми і показники
Категории: Лабораторна діагностика
Опубліковано: 26.07.2019
Cпермограма
4.8 (95%) 4 голос[ов]

Спермограма – дослідження сперми (еякуляту), який необхідно здати чоловікові для виявлення захворювань статевої системи. Здати аналіз сперми пропонують і при обстеженні на безпліддя.

Аналіз сперми дозволяє визначити такі показники:

Фізичні – обсяг еякуляту, в’язкість і час розрідження, рН;

Мікроскопічні – кількість і рухливість сперматозоїдів, порушення їх будови, кількість і тип лейкоцитів і клітин-попередників сперматозоїдів та ін.

Для чого проводять спермограму

Здати спермограму пропонують чоловікові якщо:

  • При нормальному статевому житті протягом року вагітність у дружини не настає;
  • Пара готується до ЕКО чи ІКСІ;
  • Для діагностики урологічних захворювань (варикоцелє, простатит та ін.).

Нормальною спермограмою, вважають ту спермограму, в якій основні показники мають такі параметри:

  • Обсяг сперми від 2 мл;
  • Кількість сперматозоїдів від 40 млн., при концентрації не менше 20 млн. на 1 мл;
  • pH = 7 … 8;
  • Більше 50% сперматозоїдів життєздатні, рухливі або 25% від загальної кількості швидко просувається вперед;
  • Сперматозоїдів з нормальною будовою більш 14%;
  • Лейкоцитів в спермі не більше 1млн. / мл.

Відхилення від показників в спермограмі позначається на здатності чоловіка зачати дитину. Спермограма допоможе встановити діагноз, а її результати багато в чому залежать від правильної підготовки до здачі спермо грами. Чоловікові в цьому випадку може знадобитися консультація досвідченого лікаря, він же оцінить ризики щодо показників спермограми і поставить точний діагноз.

Що робити

Результати спермограми в Миколаєві можна оцінити у мене – доктора В. С. Смерницького. Під час візиту поряд з професійною оцінкою аналізу сперми буде проведений огляд пацієнта. На підставі цього я можу призначити додаткові обстеження, такі як УЗД простати і органів мошонки, рекомендувати здати аналіз секрету простати і аналізи, які допомагають виявити антиспермальні антитіла, встановити наявність або відсутність захворювань, що передаються статевим шляхом. Так будуть виявлені причини, які привели до безпліддя.

Мій лікарський досвід показує, що медицина має в своєму розпорядженні ефективні способи лікування, здатні привести до поліпшення спермограми. Хоча в деяких випадках успіху можна добитися, змінивши спосіб життя. Якщо серйозні захворювання були виявлені, я спочатку призначаю чоловікові «здоровий спосіб життя», який покращує параметри спермограми. При виявленні захворювань можуть бути призначені лікарські засоби, а іноді доводиться вдаватися і до оперативних втручань.

Так, якщо чоловікові запропонували зробити спермограму на основі скарг на безплідність, є підстави запідозрити варикоцелє – варикозне розширення вен сім’яного канатика. Це захворювання у чоловіка в більш ніж 70% випадків призводить до погіршення спермограми. А операція з усунення варикоцелє поліпшує всі показники сперми.

З багатьох способів оперативного втручання з приводу варикоцелє я вибрав найбезпечніший, малотравматичний та ефективний – операція по Мармара. Своїм пацієнтам з Миколаєва рекомендую зробити саме її.

Якщо після цієї операції зробити спермограму, норма або поліпшення відзначається у 75% чоловіків. Безпліддя відступає, і більш ніж 50% чоловіків протягом першого року після операції стають батьками.

Тепер спеціалізований аналіз – спермограма, лікування безпліддя на найвищому рівні доступно і чоловікам в Миколаєві. Звернувшись до мене, ви дізнаєтеся, як правильно провести підготовку до спермограми, здачу спермограми, які ще аналізи потрібні для встановлення правильного діагнозу. Ми обговоримо з вами, навіщо потрібна здача сперми, що потрібно зробити, щоб правильно здати аналіз, скільки коштує аналіз сперми, вартість лікування.

Ви переконаєтеся, що всі умови для успішного лікування та відновлення чоловічого здоров’я є в нашій клініці в Миколаєві.