Лікаре порадте, що робити.
Жінка не може завагітніти на протязі двох років. Вона обстежилась, проблем по жіночій частині гінеколог не знайшов. Хочемо діточок, але не виходить.
Я здав спермограму.
Показники спермограми:
1. Рн 7.0
2. В’язкість 2см
3. Загальна кількість сперматозоїдів 14 млн;
4. Кількість в 1мл- 7 млн;
5. Рухливі – 0
6. Малорухливі – 10%;
7. Нерухомі сперматозоїди 90%;
8. Нормальні форми сперматозоїдів 5%;
9. Патологія головки 80%;
10. Патологія шийки сперматозоїдів 10 %;
11. Патологія хвоста сперматозоїдів 5%;
12. Спермаглютинація +++
13. Агрегація сперматозоїдів +
Також робив УЗД органів мошонки – виявили варикоцелє обох яєчок. На вашу думку, що потрібно робити у моїй ситуації щоб усунути безпліддя, та жінка могла завагітніти.
Негативні зміни у спермограмі дуже значні. Все це йде від двостороннього варикоцелє, воно викликає дистрофічні зміни в яєчках, порушує трофіку і процеси сперматогенезу. Тому у спермограмі дуже мало сперматозоїдів, вони нерухливі, та мають погану будову. Також варикоцелє визиває спермаглютинацію. Рекомендую зробити операцію по усуненню варикоцелє, після чого показники спермограми прийдуть в норму.