Олеогранульома статевого члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияОлеогранульома статевого члена: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання статевого члена
Опубліковано: 09.07.2019
Олеогранульома статевого члена
5 (100%) 5 голос[ов]

Якщо ви підозрюєте у себе розвиток олеогранульоми статевого члена, з питань лікування можна проконсультуватися з урологом Володимиром Сергійовичем Смерницьким.

Олеогранульома, розвивається у чоловіків, які хочуть збільшити розмір члена, шляхом самостійного введення під шкіру пеніса різних речовин.
 Олеогранулёма після збільшення члена

У своїй урологічній практиці мені часто доводиться стикатися з чоловіками, які незадоволені розмірами, особливо товщиною свого члена. Такі чоловіки приходять на попередню консультацію та отримують певні рекомендації, що робити в такому випадку. Але періодично я стикаюся з пацієнтами, які, не консультувалися з лікарем і самостійно намагалися збільшити член введенням в нього різних масляних речовин, після чого у них розвивалося серйозне захворювання, з величезною кількістю ускладнень, іменоване олеогранульомою. Нижче я розповім, про те, які речовини вводять в член чоловіки, до чого призводять такі дії, і які сучасні хірургічні методи ми використовуємо в Миколаєві з метою лікування олеогранульоми.

Олеогранульому члена ще називають іньекційною, склерозуючою ліпогранульомою. Захворювання являє собою постійно прогресуюче, доброякісне утворення, що розвивається після введення під шкіру члена різних масляних речовин.

Щоб збільшити член, чоловіки вводять в нього

 речовини які вводять для збільшення члена

– Вазелін (Вазелінове масло);

– Мазі (гідрокортизону, преднізолонова, дексаметазоновая, тетрациклінова, левомеколь, оксолінова, синтоміцинова, гепаринова, ерітроміцінова, лінкоміцин, левосін);

– Дитячий крем;

– Різні жири і масла;

– Парафін;

– Силікони.

Всі введені під шкіру члена речовини не розчиняються, тому що, організм не має ферментів, які змогли б їх розщепити і вивести з організму. Імунітет реагує на введену чужорідну масу реактивним запаленням з подальшим відкладанням в цю ділянку грануляційної тканини. Під шкірою грануляції постійно розростаються, захоплюючи все нові і нові структури статевого члена, такі як судинно-нервовий пучок, уретру, кавернозні тіла. Потім процес поширюється на шкіру лобка, мошонки, промежини.

Шкіра члена при олеогранульомі стає щільною, колір її неоднорідний (Білий, жовтий, червоний, синюшний, червоний). На стовбурі члена видно значний лімфатичний набряк, з’являється горбистість, є ділянки втягнення шкіри і випирання. Набряк члена може бути настільки великим, що проведення статевого акту стає неможливим.

Олеогранульома порушує трофіку навколишніх тканин, що призводить до некрозу, нагноєння, появі нориць і виразок на шкірі члена. Свищі при олеогранульомі можуть проривати в кавернозні тіла, що призводить до еректильної дисфункції (Імпотенції). Якщо свищ прориває в сторону шкіри, то з нього постійно сочиться гній. Часто ускладненням олеогранульоми є фімоз або парафимоз. У запущених випадках олеогранульома може призвести до гангрени статевого члена.

 Фото олеогранульом

Симптоми олеогранульоми:

– Шкіра члена стає щільною, практично нерухомою, визначається спаяність шкіри з олеогранульомою;

– Член стає горбистий, з’являється його значна деформація, набряклість;

– Змінюється колір шкіри пеніса, від білого до, синюшно-багряного. При гангрені колір стає чорний;

– На шкірі з’являються виразки і свищі з гнійним та сукровичним виділенням;

– З’являється біль в члені, як в стані спокою, так і при ерекції;

– Порушується ерекція, аж до повної імпотенції.

Діагностика олеогранульоми

Діагностика олеогранульоми, як правило не викликає ускладнень. Основним в діагностиці є анамнез, при зборі анамнезу хворий вказує на те, що він, колись ввів під шкіру вазелин або іншу масляну речовину. До речі, потрібно відзначити, що олеогранульома може почати свій розвиток, як протягом декількох тижнів, так і через кілька років після введення, що обов’язково потрібно враховувати в діагностиці. Також важливу роль в діагностиці грає огляд лікаря, досвідчений уролог, тільки глянувши на геніталії, відразу зможе поставити діагноз олеогранульоми за характерно описаними вище ознаками.

Додатково в діагностику олеогранульоми, в разі потреби, включають:

– УЗД статевого члена з Доплер дослідженням судин;

– Магнітно-резонансну томографію;

– Комп’ютерну томографію;

– біопсію ділянок олеогранульоми.

Диференційну діагностику олеогранульоми проводять з такими захворюваннями, як:

– Рак члена;

– Сифіліс.

Лікування олеогранульоми статевого члена

Лікування олеогранульоми може бути тільки оперативним. Метод операції підбирається індивідуально в залежності від локалізації олеогранульоми, поширеності грануляцій та спаяності зі шкірою.

1. Якщо пацієнт ввів масло або вазелін в крайню плоть статевого члена і олеогранульома обмежується тільки цією областю, в такому випадку можна провести операцію «Обрізання крайньої плоті з видаленням олеогранульоми». Це самий простий оперативний метод.

2. Якщо олеогранульома розташовується на стовбурі статевого члена, але не спаяна з шкірою і іншими структурами. В цьому випадку можна провести кругове висічення крайньої плоті, скальпувати шкіру члена і провести видалення олеогранульоми. Це досить складний, мікрохірургічний метод, який ми давно з успіхом застосовуємо в Миколаєві. Рецидивів після такого методу ми ще не спостерігали.Лікування олеогранульоми3. Якщо олеогранульома розташовується на крайній плоті, стовбурі члена, поширюється на лобкову область мошонку. В такому випадку ми застосовуємо методику Райха (Рейха-Сапожкова). Це вкрай складний метод лікування олеогранульоми, що відноситься до реконструктивних, пластичних операцій. Оперативне втручання проводиться в два етапи. Суть першого етапу полягає у видаленні всієї шкіри статевого члена разом з олеогранульомою, потім член, через спеціальний отвір укладається в мошонку і рана зашивається. Через 3-5 місяців проводимо другий етап операції Райха, який полягає в тому, що шкіра мошонки пересаджується на стовбур статевого члена, після чого мошонка вшивається. Виходить, що член тепер, назавжди буде покритий шкірою мошонки.

Ми в Миколаєві дещо модифікували операцію Райха, тим, що в кінці другого етапу проводимо підшивання під уретрою шкіри мошонки, фіксуючи трубкою від крапельної системи. Тим самим забезпечуємо більш щільне прилягання шкіри мошонки до члена і огортаємо член шкірою мошонки на 100%. Це дає набагато кращий післяопераційний, косметичний ефект, ніж в класичному варіанті

 Оперативне лікування олеогранулёми фото

Оперативне лікування олеогранульоми, це досить кропітке і вкрай складне оперативне втручання, яке має проводити досвідчений мікрохірург- уролог, щоб не допустити серйозних ускладнень.

І наостанок, потрібно сказати, що якщо ви хочете збільшити статевий член або провести його потовщення, не вдавайтеся до небезпечних методів таких, як введення вазеліну під шкіру або інших речовин.

Статтю підготував мікрохірург-уролог Смерницький Володимир Сергійович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *