На шкірі головки лущення

Уролог в МиколаєвіСимптомиНа шкірі головки лущення
Знайдено захворювань: 2. Операцій: 1. Процедур: 0. Діагностичних методів: 4. Питань від пацієнтів: 2.

Погодьтеся, ситуація, коли головка члена лущиться, здатна налякати будь-якого чоловіка. При наявності дискомфорту, а також візуальних змін може страждати і особисте життя. Чи варто так переживати з цього приводу? Сьогодні я вам розповім про те, що саме може провокувати лущення шкіри на голівці статевого члена, а також що робити в такій ситуації.

У чому ж причина?

На коже головки шелушение

Далеко не завжди вона криється в якомусь захворюванні. Наприклад, сухість шкіри головки можуть провокувати такі зовнішні фактори:

  • Статева активність без достатньої кількості мастила, наприклад, часта мастурбація;
  • Носіння незручної білизни або повна відмова від нього;
  • Алергія на латекс, новий пральний порошок, мило, гель для душу, шампунь. Також може бути реакція на мастило або місцеві сперміцидні засоби контрацепції чи лубриканти.

Але серед причин лущення шкіри на голівці статевого члена є і патологічні стани.

Баланопостит

Так називається запалення крайньої плоті і пеніса. Воно провокується багатьма причинами:

  • Грибкова (дріжджова) інфекція - молочниця;
  • Екзема;
  • Атрофія шкіри;
  • Особливості анатомічної будови члена, в зв'язку з чим, накопичуються виділення, які викликають запалення.

Червоний плоский лишай

Це аутоімунне захворювання, яке іноді вражає статеві органи. Найчастіше лишай викликає лущення шкіри на голівці. Захворювання відрізняється від алергії або екземи наявністю папул (ущільнень, які трохи підносяться над шкірою, як свіжий укус комара, але мають неправильну форму). Вони не обов'язково червоні, іноді навпаки, їх відтінок трохи світліше. Їх поверхня може свербіти, а в більш важких формах з'являтися виразки.

У будь-якому випадку, своєчасно розпочате лікування дозволяє вчасно усунути фактор впливу і не допустити ускладнень. Однак, щоб призначити правильне лікування, лікар-уролог повинен точно з'ясувати, що викликало на шкірі головки лущення.

Основні методи діагностики в такому випадку

Грамотний лікар завжди буде слідувати стандартному в таких випадках протоколу обстеження:

  • Огляд. Вивчивши характер змін шкіри, в тому числі забарвлення, наявності патологічних ділянок, фахівець вже може поставити попередній діагноз. Також може знадобитися огляд і інших ділянок ураження, якщо вони є на тілі пацієнта;
  • Мазок. Він береться для того, щоб виявити наявність певних груп патогенів, наприклад дріжджових грибків Candida, які викликають молочницю. Також за допомогою мазка можна визначити наявність, про приєднання якоїсь інфекції, якщо чоловік, виявивши лущення шкіри на голівці, не звернувся за допомогою відразу;
  • Біопсія. Проводиться, якщо є підозра на новоутворення або невпевненість в діагнозі. Це дослідження допоможе точно виявити причину, визначить наявність запалення або малігнізації. Не варто лякатися - це стандартна процедура, вона ще не є підтвердженням онкологічного захворювання, а всього лише виключає його.

За результатами обстеження лікар-уролог може запропонувати консервативне лікування, яке дозволить швидко позбавитися від неприємного симптому. Якщо ж ігнорувати лущення на члені, можна погіршити стан здоров'я.

Ускладнення

Шкіра крайньої плоті дуже ніжна, на ній може легко початися рубцювання. При відсутності лікування може спостерігатися такий сценарій: спочатку це просто неприємне лущення шкіри на голівці, потім може з'явитися болісність крайньої плоті, а ще пізніше пацієнт виявляє, що відкрити головку пеніса стає складно і навіть боляче. Такий стан називається фімоз.

Воно небезпечно тим, що формує свого роду замкнене коло: запалення не дає нормально відкрити пеніс, навіть для гігієни, це провокує посилення запалення, яке ще більше ускладнює вивільнення. Доповнюється це все формуванням рубцевої тканини, яка ще більше погіршує стан шкіри крайньої плоті.

Оперативне лікування ускладнень

Не варто лякатися слів лікаря-уролога «хірургічне лікування». Так, обрізання крайньої плоті - це дійсно невелика операція, але вона дуже проста, не супроводжується ускладненнями (якщо слідувати рекомендаціям), але найголовніше - це найкоротший шлях до відновлення повноцінного життя, в тому числі і інтимного.

Додому можна піти в день проведення процедури, больовий синдром проходить дуже швидко. Після загоєння ніякого особливого режиму гігієни не буде потрібно.

Якщо вас турбує сухість, лущення шкіри головки, не варто займатися самолікуванням. Краще запитати у досвідченого лікаря, який швидко поставить діагноз і допоможе вам впоратися з проблемою.

Статтю підготував уролог: Смерницький Володимир Сергійович

Питання від пацієнтів про на шкірі головки лущення

Вопросы от пациентов
Відповіді
Оновлення
Повідомляє
Отвечен
Що робити? Що це таке?
Ответов: 3, Сообщение от: Смерницький В.С., 24.02.2021 в 08:02
3
24.02.2021
08:02
Отвечен
Незрозуміла ситуація
Ответов: 1, Сообщение от: Смерницький В.С., 26.12.2020 в 19:16
1
26.12.2020
19:16