Бородавки на статевому члені у чоловіків

Уролог в МиколаєвіСимптомиБородавки на статевому члені у чоловіків
Знайдено захворювань: 3. Операцій: 2. Процедур: 0. Діагностичних методів: 1. Питань від пацієнтів: 0.

Зазвичай так називають утворення, які з'являються на поверхні пеніса. Це нарости на члені, які можуть викликати дискомфорт, або ж просто бути косметичним дефектом. Але не варто думати, що це невинне явище. Бородавки на статевому члені - це симптом, який може вказувати на досить серйозні проблеми. Тому здоровим рішенням буде звернутися до фахівця - венеролога або лікаря-уролога.

Які бувають бородавка на шкірі члена?

Щоб зрозуміти, з яким захворюванням ви маєте справу, потрібно звернути увагу на деякі параметри. Нарости на статевому члені можуть відрізнятися за такими характеристиками:

 • Рельєфність. Вони можуть сильно підніматися над поверхнею шкіри або ж перебувати під нею;
 • Форма. Вони можуть бути округлі або витягнуті, також зустрічаються новоутворення неправильної форми;
 • Колір. Бородавки на статевому члені можуть бути одного відтінку зі шкірою або відрізнятися від неї. Вони можуть бути також почервонілими, з візуально вираженим запаленням;
 • Щільність і хворобливість. Деякі дивні бородавки на члені можуть не викликати неприємних відчуттів, а інші бути болісними і заподіювати масу незручностей під білизною, при сечовипусканні або статевому акті;
 • Розмір. Зустрічаються як великі, так і маленькі бородавки, іноді поєднуються обидва види.

Але самостійно поставити діагноз неможливо, оскільки такі прояви типові для значного списку захворювань. Нижче перерахуємо найпоширеніші.

Заболевания при которых появляются бородавки на половом члене

Папіломи

Словом папіломи лікар описує характерні утворення, які властиві ряду захворювань. Як правило, це типовий прояв більшості штамів папіломавірусу людини (ВПЛ), про який мова піде нижче. Неприємних відчуттів зазвичай ці утворення не викликають.

 

Бородавки Папилломы

Гострокінцеві кондиломи

Одна з форм прояву вірусу папіломи людини. В цьому випадку можуть бути не тільки нарости на статевому члені, а й схожі утворення на лобку чи навколо ануса і на інших ділянках статевих органів. Вони мають витягнуту, звужену до верху форму, за що і отримали свою назву. Як правило, вони не викликають дискомфорту, але це не привід їх ігнорувати.

Бородавки - Остроконечные кондиломы

Вірус папіломи людини (ВПЛ)

Це захворювання викликається одним вірусом або декількома, з цілого ряду штамів ВПЛ. Деякі можуть бути відносно безпечними, а інші - виявитися причиною розвитку раку. Тому якщо на статевому члені з'явилася бородавка, краще не відкладати візит до лікаря.

Бородавки при ВПЧ

Перламутрові папули

Ці маленькі бородавки не є проявом захворювання. Проте, вони можуть вважатися естетичним недоліком і бентежити статевих партнерів чоловіків. Іноді, при вираженому рельєфі, вони можуть викликати дискомфорт, оскільки знаходяться на самій виступаючої частини, вінця головки.

Гранули Фордайса

Це невеликі білі кісти, які самі по собі не несуть шкоди здоров'ю, але завдають масу дискомфортних явищ своїм власникам. Вони не дуже схожі на звичні бородавки на статевому члені, оскільки локалізуються під шкірою і схожі на скупчення білих пухирців.

Знаходяться вони переважно на крайній плоті, на шкірі стовбура члена, хоча можуть зустрічатися і в області калитки.

Гранулы Фордайса - Бородавки на стволе полового члена

Міліуми

Ці утворення віддалено нагадують скупчення білих прищиків на крайній плоті члена, але без запалення, вони абсолютно безболісні і не несуть небезпеки. Однак при гіперактивності сальних залоз їх може ставати все більше і більше, що створює негарний косметичний дефект.

Контагіозний молюск

Це вірус, який належить до групи віспи. В області статевих органів він з'являється тільки у дорослих. Візуально він більше схожий на прищик. Для нього характерна наявність перламутрової верхівки і кашкоподібного вмісту з крихітними крупинками-молюсками.

Незважаючи на те, що деякі варіанти здаються повністю нешкідливими, коли виявляється на статевому члені бородавка, краще звернутися до лікаря, щоб уникнути розвитку запальних явищ і нагноєння.

Ускладнення, які можуть викликати бородавки на статевому члені

Незалежно від етіології, вам варто уважно ставитися до свого здоров'я. Якщо у вас з'явилися бородавки і ви будете їх ігнорувати, можливі такі ускладнення:

 

 • Запалення. Особливо йому піддані нарости, які труться об білизну або під час статевого акту. Невеликого пошкодження досить, щоб потрапила інфекція;
 • Переродження в ракову пухлину. Це типове ускладнення для неліченого ВПЛ;
 • Поширення. Наприклад, контагіозний молюск може запросто поширитися далі, що викличе чимало труднощів;
 • Перехід на уретру. Таке ускладнення може призвести до серйозних наслідків погіршення якості інтимного життя і сечовипускання

Діагностика

Якщо у вас виявилися бородавки на статевому члені, не варто зволікати. Діагностика проводиться такими методами:

 • Візуальний огляд - лікар оцінює зовнішній вигляд висипань;
 • ПЛР-діагностика - виявлення фрагментів вірусу в мазках;
 • Біопсія - забір частини тканин з бородавки з метою виявлення ракових клітин.

Своєчасна діагностика - це запорука швидкого і успішного лікування.