Рідкісний клінічний випадок гемангіома мошонки у дорослого

Уролог в МиколаєвіАвторські статтіРідкісний клінічний випадок гемангіома мошонки у дорослого
Категории: Клінічні випадки
Опубліковано 10.07.2019
Рідкісний клінічний випадок гемангіома мошонки у дорослого.
5 (100%) 6 голос[ов]

Гемангіома мошонки у дорослого, дуже рідкісний клінічний випадок.

Чоловік 25 років, звернувся зі скаргами на появу двох фіолетово-синіх утворень на шкірі мошонки, пацієнт це описував, як розширення вен на мошонці. Ніяких симптомів крім естетичного дискомфорту не було. Пацієнт відзначає, що утворення почали з’являтися в 8 років, повільно росли і до 25 років досягли розмірів 2 см і 3 см. Також пацієнт відзначає, що всередині даних утворень промацуються кам’янистої щільності грудочки. За весь цей час до лікарів пацієнт не звертався, на консультацію до уролога прийшов тільки зараз.

При лікарському огляді на шкірі мошонки справа визначаються два утворення неправильної форми з горбистою поверхнею, що нагадує варикозно розширені вени, шкіра навколо не змінена. При пальпації утворення м’які, в кожному з елементів промацуються щільні грудки, болі немає.

На прийомі пацієнтові був встановлений діагноз: Гемангіома шкіри мошонки з флеболітами всередині.

Фото гемангіоми на мошонці у дорослого пацієнта.

 

Гемангіома мошонки – це доброякісна пухлина, частіше за все вона зустрічається у дітей, в ранньому віці, в цей же період її, як правило, її видаляють. У дорослих, цей вид судинної пухлини є великою рідкістю, далеко не кожен уролог в Україні за свою практику може зустріти таке захворювання. Гемангіома росте повільно, всередині гемангіоми утворюються тромби, в які відкладаються солі кальцію і з часом тромби стають флеболітами. Ось саме ці щільні, як каміння флеболіти і промацуються в гемангіомі у нашого пацієнта.

Іноді гемангіоми можуть ускладнюватися нагноєнням, кровотечею і рідко переродженням в рак шкіри мошонки.

Лікування гемангіоми мошонки може бути тільки оперативним. Суть операції полягає в повному видаленні пухлини в межах здорових тканин і направлення посічених ділянок на біопсію.

У Миколаєві (Україна) ми провели операцію з видалення гемангіоми мошонки високочастотним радіохвильовим скальпелем, який не залишає рубців і шрамів на шкірі.

Результат після операції з видалення гемангіоми.

Операцію провів уролог в Миколаєві Смерницький В.С.

Фото до операції з видалення гемангіоми на шкірі мошонки

Фото до операції з видалення гемангіоми на шкірі мошонки

Фото флеболіти, що нагадує камінь, який був виявлений всередині гемангіоми. Цікаво те, що флеболіт, який ми витягли з пухлини має ворсинчасту структуру.

Фото флеболіт нагадує камень

Фото після операції з видалення гемангіоми на мошонці

 Фото після операції з видалення гемангіоми на мошонці

Результат

Через 3 місяці після видалення гемангіоми мошонки, на шкірі немає слідів операції у вигляді шрамів, так як операція проводилася сучасним радіохвильовим методом.

Клінічний випадок, і огляд операції підготував уролог Смерницький Володимир Сергійович, м Миколаїв (Україна).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *