Операції Вінкельмана при водянці яєчка у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіОперацииОперації Вінкельмана при водянці яєчка у Миколаєві
Опубліковано: 08.07.2019
Операція Вінкельмана
5 (100%) 6 голос[ов]

Операція Вінкельмана проводиться в Миколаєві, запис на консультацію до уролога В.С. Смерницького за телефонами в контактах.

Водянка яєчка (Гідроцелє) – це скупчення серозної рідини між листками вагінальної оболонки яєчка. Вона призводить до збільшення яєчка і порушення його функції.

Водянка яєчка фото         Операція Вінкельмана фото

До причин утворення гідроцелє відносяться запалення яєчка та придатку, травми мошонки, ускладнення після оперативного лікування пахових гриж і варикоцелє.

Діагноз «Водянка яєчка» не викликає складнощів і встановлюється на підставі скарг хворого, пальпації яєчок і УЗД мошонки

Діагноз «Водянка яєчка»

Водянка яєчка лікується тільки оперативно.

Методом вибору при невеликих і середніх водянках є операція Вінкельмана.

Техніка операції Вінкельмана

Операційне поле обробляється антисептиками і обкладається стерильними серветками. Насіннєвий канатик, шкіра і корінь мошонки знеболюють анестетиком. Проводиться розріз шкіри 3-4 см і розсічення фасцій над ураженим яєчком. Водянковий мішок виводиться з рани, розтинається скальпелем, серозну рідину випускають в ємність.

Техніка операції Вінкельмана

Потім оболонки розтинають і швами з’єднуються позаду яєчка і сім’яного канатика. Важливо стежити, щоб при ушиванні оболонок вони не здавлювали придаток і сім’яний канатик. На завершення операції яєчко занурюють назад у порожнину мошонки, на шкіру накладають саморозсмоктувальні косметичні шви, знизу рани встановлюють дренаж на одну добу. Після операції Вінкельмана рана загоюється на 5-7 добу. У зв’язку зі застосуванням сучасного шовного матеріалу післяопераційний рубець на мошонці непомітний.

Порівняння різних оперативних методик при водянці яєчка

Операція Вінкельмана відрізняється від Бергмана тим, що оболонки не видаляються, а вшиваються позаду яєчка. При операції Лорда оболонки гофрують навколо яєчка. Той чи інший вид операції обирається залежно від величини водянки. Наприклад, метод Вінкельмана застосовується при водянках малих і середніх розмірів, Бергмана використовують при великих водянках, а Лорда вибирають при невеликому гідроцелє.

Необхідно зазначити, що правильно проведена операція Вінкельмана при гідроцелє виключить можливість таких ускладнень, як рецидив водянки, кровотеча, гематома, нагноєння рани. 

Після операції Вінкельмана

  1. Після операції до прооперованого яєчка необхідно прикласти лід, на 2 години, щоб не допустити розвитку гематоми і набряку;
  2. В післяопераційному періоді хворому прописуються антибіотики;
  3. На другий день видаляється дренаж з рани;
  4. Зі стаціонару хворий виписується на 4-5 добу, лікарняний лист працюючим чоловікам можна подовжувати до 20 днів;

Рекомендації після операції Вінкельмана

  1. Протягом місяця після операції бажано носити труси у вигляді плавок або бандаж, це сприяє поліпшенню кровообігу в яєчку і зменшення набряку;
  2. Також необхідно уникати важких фізичних навантажень 3-4 тижні;
  3. Статеві контакти можна починати через 3 тижні після операції;
  4. До вибору оперуючого уролога потрібно підходити ретельно, тільки професійна техніка хірурга допоможе уникнути післяопераційних ускладнень.

На питання, що стосуються операції Вінкельмана при гідроцелє відповідає хірург-уролог в Миколаєві Смерницький  Володимир Сергійович