Схоже на баланіт

Опубликовано: 04.02.2026, 15:38
Статус: Вопрос отвечен врачом
Автор: Андрій, Украина

Доброго дня. Проконсультуйте, будь ласка. З’явилося запалення на голівці: був свербіж і легке поколювання, температури не було, сечовипускання в нормі, без печіння в уретрі (на ній немає почервоніння). На голівці зверху виник набряк, і навколо нього була досить сильна припухлість із фіолетовим відтінком. Звернувся до лікаря, призначили крем Триакутан і ванночки з ромашки (це було 10 січня) курсом на 10 днів. Свербіж пройшов, а набряк зменшився приблизно на 40%. Здавав загальні аналізи — підозри на цукровий діабет немає, кров у нормі. Пізніше приймав антибіотик ципрофлоксацин 500 мг двічі на день курсом 5 днів. Підкажіть, будь ласка, що ще можна спробувати. Активного статевого життя не веду. Після цього призначили Нормовен курсом 5 днів по дві таблетки. Фіолетове забарвлення поступово зникає, але при ерекції в місці, де було запалення, і поряд шкіра виглядає глянцевою. До цього моменту проблему не лікував. Порадьте, будь ласка, що ще можна зробити. Завчасно дякую.

Отвечает врач: уролог Смерницкий Владимир Сергеевич - врач высшей категории, хирург

Схоже, що у вас був баланіт або баланопостит, і судячи з опису, гострий процес частково зняли, але залишилось або недоліковане запалення, або вже є подразнення/порушення шкіри після нього. Те, що зменшився свербіж і набряк, а фіолетовий відтінок поступово проходить — це добрий знак, але глянцева шкіра і реакція під час ерекції можуть свідчити про те, що слизова ще не відновилась або є хронічне подразнення. Важливий момент: Триакутан містить гормон, і довше ніж потрібно його використовувати не варто, бо він може робити шкіру тоншою і «глянцевою», що дуже схоже на твій опис. Антибіотик ти вже пропив, але якщо причина була не бактеріальна (наприклад грибкова або подразнення), то він міг і не дати повного ефекту. На цьому етапі я б радив не додавати нові сильні препарати самостійно, а зробити акцент на відновленні: обережна гігієна без мила або з дуже м’якими засобами, тримати ділянку сухою, уникати будь-якого тертя і мастурбації/навантаження на час загоєння. Можна використовувати нейтральні загоювальні засоби типу декспантенолу (наприклад Бепантен) 1–2 рази на день, щоб відновити шкіру. Також важливо виключити грибкову інфекцію — інколи після антибіотиків вона якраз проявляється, тому якщо є можливість, краще здати мазок або звернутись до дерматовенеролога, а не тільки уролога. Якщо залишиться ця «глянцевість» або будуть тріщини, почервоніння чи повторний набряк — обов’язково очний огляд, бо іноді такі речі можуть переходити в хронічні дерматологічні стани, які лікуються трохи інакше. В цілому ситуація виглядає як така, що вже йде на покращення, просто потрібно дати тканинам нормально відновитись і не перевантажувати лікуванням.

Сообщение: Андрій, Украина, 11.05.2026 в 14:33.

Гарно дякую,зараз лише переглянув відповідь,трохи стало краще синя ділянка почала пропадати з вінцевої борозни,чи як її ще називають,в от зверху на головці все ще залишається горбик менший але не пропадає,при відтягування крайньої плоті знае прилипати,і трохи є таке на горбику якби подертость,но при висиханні головки робиться якби "паутина" особливо в тій ділянці зверху і і по всіх головці ,чи це така відмінність,горбик неє болячим відділень з уретри нема ,пробував на ніч нанісь бепантин то якось горбик став більшим,читав що бепантин для сухості але чим допомогти шкірі відновитися,гігієну держу і роблю якби повітряні ванни то трохи спадае і надалі,боюся чи незалишиться якогось сліда або неповністю зійде синюшність.Дякую за увагу ,і попередню відповідь

Отвечает врач: уролог Смерницкий Владимир Сергеевич - врач высшей категории, хирург

Одужуйте.

Добавить сообщение