Питання про ліхен

Опубликовано: 23.11.2023, 23:10
Статус: Вопрос отвечен врачом
Автор: Іван, США

Вітаю лікарю.

Маю питання з приводу склероатрофічного ліхену, фото нажаль прикріпити не можу. Вже досить давно (декілька років) маю на головці члена щось схоже на наліт, але воно мене ніколи не турбувало, інколи частина цього нальоту просто змивалась, але з часом з’являлось знову. Дуже довго шукав інформацію в інтернеті, переглянувши велику кількість різних захворювань зрозумів, що в мене саме ліхен. Але проявляється він дуже слабо, є тільки на головці, на крайній плоті ніколи не з’являвся, дискомфорту теж не викликає, чисто візуально.

Тому маю питання з приводу лікування:

  1. Переглянув ваші рекомендації на форумі, Ви пишите, що лікування мазями взагалі не ефективне. Правильно я розумію, що навіть при слабкій формі хвороби яка протягом років не прогресує і не викликає ніяких ускладнень, намагатись виправити ситуацію мазями не варто?
  2. Якщо робити радіохвильове шліфування, то чи обов’язкове обрізання у такому випадку? І наскільки часті випадки успішного лікування ліхену без обрізання? Ураження крайньої плоті нема, фімозу нема також. Наліт сконцентрований тільки в одному місці і нікуди не прогресує, але час від часу з’являється, а потім також досить раптово просто перетворюється на маленьку пляму на головці яку навіть не видно.

Буду дуже вдячний за відповідь!

Отвечает врач: уролог Смерницкий Владимир Сергеевич - врач высшей категории, хирург

При ліхені головки члену мазі неефективні. У даному випадку треба робити обрізання крайньої плоті і шліфовку головки. Якщо не зробити циркумцизію буде рецидив ліхену. І не зволікати, бо це дуже небезпечне захворювання.

Добавить сообщение