Операція з видалення кісти сім'яного канатика у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіОперацииОперація з видалення кісти сім'яного канатика у Миколаєві
Опубліковано: 08.07.2019
Видалення кісти сім’яного канатика
4.8 (96.67%) 6 голос[ов]

Видалення кісти сім’яного канатика проводиться в Миколаєві. Консультації та операції проводить хірург-уролог Володимир Сергійович Смерницький

Кіста сім’яного канатика (фуніколоцелє) – це скупчення серозної рідини в оболонках канатика. Кіста може йти вздовж сім’яного канатика, маючи довгасту, округлу форму або ж бути округлою, перебуваючи в будь-якому його відділі.

Кіста сім'яного канатика

Причини появи кісти сім’яного канатика можуть бути вродженими і набутими. Вроджена кіста сім’яного канатика утворюється у зв’язку з незарощення вагінального відростка очеревини, що призводить до скупчення рідини навколо канатика, потім оболонки згуртовуються між собою, утворюючи кісту. Набута кіста утворюється внаслідок запалення або травм сім’яного канатика.

Кісти сім’яного канатика часто протікають безсимптомно, але в деяких випадках вони збільшуються, завдають дискомфорт і болять. Іноді чоловіки скаржаться на появу округлого утворення в області мошонки або пахової області.

Кісти сім’яного канатика необхідно диференціювати з такими захворюваннями як:

Водянка яєчка;

– Кіста придатка яєчка;

– Пухлина сім’яного канатика;

– Сперматогенна гранульома;

– Пахова грижа.

Діагностика

Кіста сім’яного канатика досить легко визначається за допомогою ультразвукового дослідження. При проведенні УЗД органів мошонки і сім’яного канатика в області останнього візуалізується округле або овальне, анехогенне утворення, яке і є кістою.

УЗД органів мошонки

При підозрі на пухлину проводиться комп’ютерна томографія або МРТ.

Якщо чоловіка турбує кіста, необхідно провести видалення кісти сім’яного канатика.

Опис операції «Видалення кісти сім’яного канатика»

Видалення кісти сім’яного канатика проводиться в стерильних умовах під місцевою анестезією за допомогою мікрохірургічної техніки. Над кістою робиться невеликий розріз до 2 см. Канатик виводиться в рану, визначається кіста, остання вилущується з навколишніх тканин, видаляється і відправляється на гістологічне дослідження.

Видалення кісти сім'яного канатика

Канатик вкладається у своє ложе, рана зашивається пошарово. На шкіру накладаються внутрішньошкірні, косметичні, саморозсмоктувальні шви, які не залишають рубців, потім наклеюється антибактеріальний пластир.

Схема внутрішньошкірного шва              Внутрішньошкірний шов після видалення кісти канатика

Після операції хворий транспортується в палату.

Важливо розуміти, що тільки високоточна техніка хірурга- уролога під час видалення кісти сім’яного канатика зможе запобігти таким ускладнення, як кровотеча, гематома, нагноєння, розходження швів.

Якщо вас цікавить операція «Видалення кісти сім’яного канатика» за допомогою сучасної мікрохірургічної техніки, яка не залишає рубців, можна проконсультуватися з урологом- хірургом в Миколаєві Смерницьким Володимиром Сергійовичем за телефонами вказаними в контактах.