Жировики на мошонці, Атероми: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві

Уролог в МиколаєвіЗаболеванияЖировики на мошонці, Атероми: ознаки, симптоми, діагностика, профілактика та лікування у Миколаєві
Категории: Захворювання органів мошонки
Опубліковано: 09.07.2019
Жировики на мошонці
4.4 (88.33%) 12 голос[ов]

Жировики на мошонці (Атерома, ліпома) – це доброякісні утворення шкіри, мають округлу структуру, еластичну консистенцію, білий або жовтуватий колір. Насправді, жировики мошонки є сальними залозами, які в певних умовах втратили вивідної протоку, після чого шкірне сало перестає виходити назовні і накопичується всередині залози, забезпечуючи її зростання. Розміри жировиків на мошонці можуть бути від міліметра до декількох сантиметрів, вони можуть бути поодинокими або ж множинними.

Жировики на мошонці (Атерома, ліпома)

В медичній літературі можна зустріти різні назви жировиків на мошонці, їх називають: Атерома на яєчках, ліпома, гранули Фордайса, себорейні кісти, міліуми, кіста сальної залози на мошонці.

Що таке Атерома

Атероми на яєчках мають певне розташування і анатомічну структуру. Вони розташовуються під шкірою, на передній поверхні мошонки. Атероми складаються з щільної фіброзної капсули, всередині якої знаходиться біла або жовта жироподібна маса. Великі застарілі жировики на яєчках можуть містити, у тому числі і білу каменеподібну речовину, що нагадує крейду.

Фото жировиків на мошонці

Фото жировиків на яєчках надані на сайт урологом Смерницьким В.С. з особистого архіву.

У більшості чоловіків білі жировики у вигляді пухирців можуть бути, розкидані по шкірі мошонки не доставляючи, будь-яких незручностей. Але у деяких чоловіків атероми мошонки можуть досягати розмірів перепелиного і навіть курячого яйця, що виглядає дуже неестетично.

Великі атероми можуть заважати інтимній близькості, змушуючи чоловіка, соромитися своєї проблеми, на тлі чого формується синдром очікування невдачі і може розвинутися комплекс неповноцінності. Жінки неоднозначно ставляться, до виду жировиків на мошонці, деякі можуть нормально поставитися до цього, інші можуть насміхатися, треті лякаються, відмовляючи чоловікові в статевій близькості.

Симптоми

Невеликі жировики на мошонці, як правило, не мають симптомів. Якщо ж жировик на яєчках збільшується, він може викликати дискомфорт і свербіж в області мошонки. Чим більше стають білі жировики мошонки, тим частіше у чоловіка виникає бажання чіпати і чухати це місце. Деякі чоловіки намагаються самостійно видавити або видалити жировик на мошонці в домашніх умовах, такі дії призводять до запалення атероми, рясної  кровотечі, болей.

Навіть якщо у чоловіка вийшло видавити або видалити жировик вдома, то через деякий час він знову з’явиться на тому ж місці, завдяки капсулі яка залишилася під шкірою, вона знову наповниться жиром і продовжить рости ще швидше.

Буває, що жировик на мошонці запалюється спонтанно, такий стан називається асептичне запалення атероми, це призводить до наступних симптомів:

– Збільшення жировика на яєчках;

– Біль в області себорейної кісти;

– Шкіра над атеромою стає запаленою, набряклою, пастозною, блискучою;

– Над жировиком і навколо нього визначається почервоніння шкіри (гіперемія)

У деяких випадках запалення жировика на мошонці призводить до його самостійного прориву і виходу з нього біло-жовтого, густого секрету. В такому випадку на місці жировика з’являється невеликий отвір, який покривається скоринкою що складається із запеченої крові та гною. Після того як скоринка відпадає на її місці залишається червона пляма, яка з часом набуває звичайного кольору шкіри.

Діагностика

Білі жировики на шкірі мошонки, змушують звертатися чоловіка до уролога, в тому випадку якщо вони мають непривабливий, не естетичний вигляд, великі розміри або ж коли в атероми почався процес запалення.

Основне питання, яке пацієнт ставить доктору «Як позбутися жировика мошонки».

Основне, що повинен зробити уролог, це провести диференційну діагностику і відрізнити жировик на яєчках від таких захворювань, як: Абсцес, фурункул, доброякісна і злоякісна пухлина шкіри мошонки.

Коли доктор підтверджує діагноз «Ліпома шкіри мошонки», після цього підбирається метод видалення жировика. В Україні, в Миколаєві є всі найсучасніші методи видалення жировиків на мошонці, які не залишають на шкірі рубців і наслідків у вигляді шрамів.

Видалення жировиків на мошонці

Видалити жировик мошонки можна декількома методами:

  1. Хірургічний метод (Видалення скальпелем або ж ліпосакція);
  2. Радіохвильова методика видалення жировиків;
  3. Лазерне видалення жировика мошонки.

В Україні, хірургічне видалення жировика на мошонці скальпелем ще проводиться в деяких медичних установах, але так як дана методика дещо застаріла, то в даний час, все частіше, намагаються вдаватися до більш сучасних, косметичних методів.

У Миколаєві видалення ліпом мошонки проводиться тільки радіохвильовим скальпелем або ж лазером. Такий сучасний підхід забезпечує повне видалення жировика на мошонці без видимих рубців і шрамів. Хоч операція з видалення атером мошонки не складна, все ж проводити її повинен хірург-уролог з достатнім досвідом в естетичній хірургії, це забезпечить хороший косметичний результат.

Нижче наведено фото приклад операції з видалення жировиків на мошонці, проведеної в м.Миколаєві, урологом Смерницьким  В.С. (Україна).

Фото атером мошонки до і після видалення. Як видно, через 4 місяці після операції не залишилося ніяких рубців і шрамів, мошонка набула абсолютно нормального вигляду.

Фото атером мошонки   Фото атером мошонки до і після видалення.

Нижче наведено фото, видалених ліпом мошонки.

Нижче наведено фото, видалених ліпом мошонки.

І наостанок, якщо ви бачите у себе жировик на мошонці, не намагайтесь видаляти його самостійно, в домашніх умовах, це може привести до серйозних наслідків.

Статтю підготував хірург-уролог Смерницький Володимир Сергійович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *