Поради уролога - Що робити після обрізання

Уролог в МиколаєвіАвторські статтіПоради уролога - Що робити після обрізання
Категории: Без рубрики
Опубліковано 03.12.2019
Що робити після обрізання – Поради уролога

Обрізання крайньої плоті досить поширена процедура. В мережі статей на цю тему багато, на Ютубі можна подивитися відео самої операції, але у людей виникає багато питань, які стосуються післяопераційного періоду. У цій статті я спробую максимально доступно і розгорнуто розповісти про те, які зміни можуть відбуватися після кругового висічення крайньої плоті, розкрию питання дієти, гігієни, перев’язок і пораджу, що необхідно робити в непередбачених обставинах.

Відразу після обрізання

Отже, операція вже зроблена, крайньої плоті більше немає, головка тепер оголена назавжди. Під голівкою залишається післяопераційний шов. Як тільки операція закінчена на рану накладаються аутоадгезійні матеріали кобан або пеха. Звичайний стерильний бинт для перев’язки зараз не використовують, оскільки це трохи застарілий метод. Більш сучасні способи це матеріали по типу самосамофіксуючихся еластичних бинтів пеха і кобан, вони не дають розвинутися великому набряку, гематомі, і сприяють швидкому загоєнню рани.

Як тільки на рану накладено перев’язувальний матеріал, пацієнт йде в палату. Якщо операція проводилася в амбулаторних умовах, пацієнта відпускають додому. Наступна перев’язка проводиться на другий день.

Перев'язка після обрізання

Після операції член і головка можуть бути кілька годин затерплими і холодними, це пов’язано з тим, що іноді в анестетик додається адреналін, який подовжує час анестезії та усуває кровотечу.

У першу добу після обрізання може статися набряк члена і гематома. Набряк проходить протягом тижня. Невеликі внутрішкірні гематоми проходять протягом 1-2-х тижнів. Але якщо утворилася велика підшкірна гематома треба звернутися до свого уролога для її дренування, тому що такі гематоми можуть розсмоктуватися досить довго.

Пов’язка, першу добу, може рясно промокнути сукровицею, але краплями кров текти не повинна, якщо таке відбувається, відразу телефонуйте лікареві. І ще, завжди беріть номер телефону доктора, який вас оперує.

Також після операції може статися, зміна кольору головки і губок уретри, від багряного, до синюшного. Не варто лякатися, це цілком допустимо і проходить протягом двох тижнів.

Режим після обрізання крайньої плоті

Перші рекомендації, після процедури це напівпостільний режим до наступного дня. Тобто, пацієнту рекомендують більше лежати, але можна встати поїсти або сходити в туалет. Не рекомендується багато ходити, піднімати тяжкості і проявляти, будь яку підвищену активність. Такі заходи попереджають появу болю, утворення гематом і набряків на члені. Спортом можна займатися через 10 днів після циркумцизії.

Дієта після обрізання крайньої плоті

Їсти можна все, але не рекомендується вживати алкоголь до моменту загоєння рани.

Болі після обрізання крайньої плоті

Біль з’являється через кілька годин після обрізання, при тій умові, що використовувався сучасний анестетик, а не новокаїн. Оскільки при анестезії новокаїном болі починаються вже в кінці операції.

Якщо була проведена адекватна, сучасна анестезія, то болі починаються через 3-4 години після операції. У кожної людини больовий поріг різний, хтось біль може перетерпіти. Кому то її необхідно знімати. Для усунення післяопераційних болів дозволено застосовувати препарати в таблетках німесулід, кетанов, зазвичай вони ефективно знімають больовий синдром. Якщо біль не проходить або ж наростає, треба внутрішньом’язово вколоти дексалгін або диклофенак.

Гігієнічні процедури після обрізання

На другу добу після обрізання, можна вранці до перев’язки прийняти душ. Але перед душем необхідно на член, зверху пов’язки, надіти презерватив і зав’язати біля основи пеніса бинтом, щоб пов’язка не промокла. Після душу бажано зробити перев’язку.

 Температура після обрізання

Температура після обрізання зазвичай залишається нормальною. Але протягом перших двох діб, у деяких пацієнтів, допускається підвищення температури до 37.0 – 37.5 С˚, це вважається нормою і незабаром температура нормалізується.

Медикаменти, які застосовуються після обрізання

Прийом препаратів залежить від призначення лікаря, деякі доктора прописують антибіотики, інші лікарі їх не призначають. В даному випадку, треба враховувати показання, якщо пацієнт має знижений імунітет або страждає на цукровий діабет, то краще призначити антибіотики з метою профілактики нагноєння рани. Також, антибіотик після обрізання бажано пропити. Якщо на вулиці стоять спекотні дні, прийом антибіотиків не допускає ймовірність приєднання інфекції до рани.

Перев’язка статевого члена після обрізання

Що необхідно мати на перев’язку

  1. Бинт вузький стерильний або аутоадгезійний бинт;
  2. Бинтова серветка;
  3. Стерильні рукавички;
  4. Перекис водню;
  5. Місцеві антибактеріальні препарати розчин бетадина, діоксизоль або порошки гентасепт, банеоцин, стрептоцид

Перев'язка статевого члена після обрізання

Перев’язка статевого члена після обрізання

Перев’язку бажано проводити вранці, так як, комфортніше весь день ходити з чистою, сухою пов’язкою.

Етапи перев’язки

Перев’язка проводиться тільки в стерильних рукавичках, один раз на добу. На кожну наступну перев’язку потрібно відкривати упаковку з новим стерильним бинтом.

Попередньо перед перев’язкою потрібно приготувати відрізок вузького стерильного бинта 1 метр, скласти по довжині вдвічі і на кінці розсікти 10 см. Старий бинт зняти, якщо він прилип до рани, його треба змочити перекисом водню і через 2-3 хвилини він зніметься легко.

Коли ви зняли бинт, в деяких місцях шва можуть з’явитися крапельки крові, цю кров можна промокнути заздалегідь приготовленою бинтовою серветкою. Рану треба обробити розчином бетадин, діоксизоль або присипати антибактеріальним порошком, а потім під головкою пов’язати нову, стерильну пов’язку.

Залишок відкритого бинта можна скласти в кілька разів і підкласти в нижню білизну, щоб сукровиця не бруднила одяг.

При перев’язках не рекомендую використовувати антибактеріальні мазі, так як вони обмежують доступ кисню до рани і не дають можливості їй швидко підсихати, що є одним з головних факторів якнайшвидшого загоєння. Також немає сенсу використовувати зеленку і фукорцин, вони бруднять одяг, а антибактеріальний ефект від них вкрай низький.

Перев’язки робити 7 днів.

Шви після обрізання

На рану, після кругового висічення крайньої плоті, зазвичай накладають саморозмоктуючі шви, але терміни розсмоктування залежать від виду шовного матеріалу, що застосовувався. Якщо на рану накладено жовтуватий матеріал це, як правило, кетгут він розсмоктується 7-10 днів. Якщо ви бачите білий тонкий матеріал, це вікрил-рапід, зазвичай розсмоктується протягом 3-4-х тижнів. Якщо матеріал синій, швидше за все, це звичайний вікрил, термін його розсмоктування 6-8 тижнів. Щоб після обрізання рубець був непомітний і рана швидко гоїлася, перед операцією попросіть свого уролога накладати на рану сучасні, синтетичні нитки, такі як вікрил-рапід (Vicryl Rapide), вікрол-рапід, оптайм-рапід (OPTIME- Rapide).

Уретра і сечовипускання

Після обрізання іноді виникає набряк і злипання зовнішнього отвору уретри. На губах сечівника, буває, з’являються жовті кірочки, струмінь сечі може розбризкуватися в різні боки, ці зміни проходять протягом 2-х тижнів. Але важливо, не допускати попадання сечі на пов’язку, інакше рана буде погано гоїтися.

Для того щоб на пов’язку не потрапляла сеча, візьміть шприц 20 мл, приберіть поршень, зріжте кінець шприца разом з упором для поршня, а перед сечовипусканням прикладіть тубус шприца до голівки і проводите сечовипускання, сеча не буде потрапляти на пов’язку і бинт буде залишатися сухим.

Уретра і сечовипускання

Загоєння після кругового висічення крайньої плоті

Рана повинна загоїтися протягом 7-ми днів після обрізання. Досить рідко, але буває розходження швів, може з’явитися довго незагоююча рана, це може бути пов’язано з наступними факторами:

  1. Постійне попадання сечі на пов’язку;
  2. Порушення стерильності при перев’язках;
  3. Зниження загального та місцевого імунітету;
  4. Цукровий діабет.

Завжди всі рани після циркумцизії заживають, але якщо шви розійшлися, період загоєння трохи продовжується. У випадках розходження рани або її довгого незагоювання треба звернутися до свого уролога. Іноді буває таке, що рану треба почистити хірургічним шляхом і накласти додаткові, фіксуючи шви.

 Вуздечка після обрізання

Запам’ятайте «Вуздечка сама проблемна зона після кругового висічення крайньої плоті!». З області вуздечки може кровить, в цій області можуть розходитися шви, вона може довго не гоїтися. Всі ці зміни пов’язані з анатомічними особливостями розташування вуздечки, з нічними ерекціями, постійним попаданням сечі в білявуздечкову область. Якщо ви бачите, що після циркумцизії з вуздечки йде кров, треба взяти суху, бинтову серветку, лягти, накласти серветку на вуздечку і пальцями придавити, так необхідно тримати до того моменту поки кров не зупиниться, зазвичай це займає 10-15 хвилин.

Ерекції після циркумцизії

Після операції будуть часті нічні ерекції, допускається дискомфорт, але це тільки в першу ніч, всі інші ночі будуть більш спокійні. І ще, не треба турбуватися, що ерекції порвуть шви, цього не відбудеться, шовний матеріал завжди міцно тримає края рани.

Підшкірні зміни

Протягом декількох місяців після кругового висічення крайньої плоті під шкірою можуть пальпуватися ущільнення і бугристості, не варто переживати з цього приводу, так як ці ущільнення є тромбованими і скоагульованими судинами, які незабаром безслідно розсмокчуться.

Секс після обрізання

Статеві контакти можна починати не раніше ніж через 3-4 тижні після операції, але за умови повного загоєння рани. Якщо в якомусь місці шва ще залишається ділянка яка не загоїлась, то статеві акти рекомендовані тільки після повного загоєння рани.

Натяг шкіри

Після обрізання крайньої плоті іноді можуть бути скарги на те, що шкіра дуже сильно натягується при ерекції. Треба відзначити, що шкіра протягом 2-3-х місяців розтягнеться, і відчуття натягу пройде.

Міфи

Вкрай рідко, але буває, що паціенти скаржаться на зменшення члена після обрізання. Це ніяк не може відбутися. Довжина члена не залежить від шкіри. Розміри пеніса безпосередньо залежать від розмірів кавернозних і губчастих тіл, які під час циркумцизії не зачіпаються.

Статтю підготував уролог Смерницький Володимир Сергійович (Україна, місто Миколаїв).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *